Makeš se v Brně vrátil na nejvyšší stupeň

Makeš se v Brně vrátil na nejvyšší stupeň

Michalu Makešovi se v Brně podařilo vrátit na vítěznou vlnu, když opanoval úvodní závod víkendu. Na pódium ho doporovodili druhý Petr Majer se třetím Thomasem Fischerem.

Před dvěma týdny na Slovakia Ringu zažil Michal Makeš doslova víkend hrůzy. Po šesti vyhraných jízdách totiž musel jezdec stáje Mičánek Motorsport ACCR Team v Orechové Potôni skousnout hned dvě odstoupení a k tomu i ztrátu celkového vedení.

V prvním brněnském závodě již jsme ale viděli starého dobrého Makeše. Ten totiž v sobotním klání Renault Clio Cupu, jehož první dvě kola se kvůli panujícímu deštivému počasí odehrálo pod taktovkou zpomalovacího vozu, zvítězil stylem start-cíl a připsal si tak již sedmý letošní triumf. Zároveň je to po dnešku opět on, komu říká průběžný stav šampionátu pane.

„Jsem rád, že jsem vyhrál. Nyní si mohu oddechnout. Šlo o těžký závod, neboť na trati bylo hodně vody a místy byla přilnavost téměř nulová. Nakonec se ale vše podařilo,“ řekl v cíli šťastný Makeš.

Z čela celkového pořadí Makeš sesadil Petra Majera, který v úvodním závodě víkendu proťal cílovou pásku jako druhý s téměř půlminutovou ztrátou a na svého krajana ztrácí nyní na druhém místě celkového hodnocení půl bodu.

Společně s dvojicí českých závodníků mohl divákům ze stupňů vítězů zamávat Thomas Fischer. Rakušan si totiž ze sobotního závodu odnesl bronz.

S výjimkou zmíněného tria jsme mohli ve startovní listině najít již jen jedno Clio, za jehož volantem seděl Mlha Primožič. Na Slovince zbylo poslední čtvrté místo.