Majer využil Makešova zaváhání k posunu do čela šampionátu

Majer využil Makešova zaváhání k posunu do čela šampionátu

Novým lídrem průběžného pořadí Renault Clio Cupu se stal po závodech na Slovakia Ringu Petr Majer, kterému se podařilo vytěžit ze smolného víkendu Michala Makeše.

Ještě po podniku v chorvatském Grobniku byla situace v průběžném pořadí Renault Clio Cupu naprosto jednoznačná. V čele se totiž se stoprocentní úspěšností nacházel Michal Makeš, kterému se podařilo opanovat všech šest úvodních jízd sezony. Víkend na Slovakia Ringu ale představoval pro českého závodníka doslova noční můru, neboť se tentokrát ani v jednom ze závodů nepodíval do cíle.

Naopak jeho krajan Petr Majer dokázal v obou víkendových kláních vystoupit na stupně vítězů a zatímco v sobotu projel pod šachovnicovou vlajkou jako druhý, v neděli se radoval z premiérového vítězství. Tyto výkony jej v součtu s Makešovým trápením a pódiovými výsledky ve všech předchozích letošních závodech posunuly do čela průběžného pořadí (122 bodů), kde má nyní na vládce úvodních tří podniků letošní sezony k dobru dva body.

Vozy této třídy ale ještě letos uvidíme v Brně a na Hungaroringu, přičemž v Maďarsku absolvují místo tradičních dvou závodů hned tři. Makeš tak má stále dostatek prostoru na nápravu svého zaváhání v Orechové Potôni a na zvrat šampionátu.

Ve zbývajících závodech navíc bude možné nasbírat až 100 bodů a kromě Majera s Makešemstále žije alespoň matematická naděje na zisk titulu i u třetího Mihy Primožiče (64 bodů), čtvrtého Zorana Poglajena (61 bodů), pátého Leventeho Losonczyho (58 bodů), šestého Alfreda Fischera (32 bodů), sedmého Martina Fischera (22 bodů) a osmého Szymona Ladniaka (22 bodů). Poslední tři jmenovaní si ale zatím v aktuálním ročníku připsali start pouze v jednom podniku.

https://www.facebook.com/esetv4cup/videos/1443478182493126/