Majer porazil Makeše a vrátil se do čela šampionátu

Majer porazil Makeše a vrátil se do čela šampionátu

Druhé vítězství v sezoně si v nedělním brněnském závodě Renault Clio Cupu připsal Petr Majer. Vrátil se tak do čela šampionátu před Michala Makeše, který si musel ve druhé jízdě vystačit se stříbrem. Třetí skončil Mlha Primožič.

V sobotu se Michalu Makešovi podařilo odčinit nevydařený víkend na Slovakia Ringu. neboť se dokázal vrátit na nejvyšší stupeň a zároveň také do čela průběžného pořadí.

Ve druhém závodě brněnského víkendu se ovšem musel jezdec stáje Mičánek Motorsport vypořádat se třetí letošní porážkou. Ranní kvalifikaci sice ještě s přehledem ovládl a zajistil si tak opět start z prvního místa, během závodu mu ovšem byl více než vyrovnaným oponentem Petr Majer. S ním svedl velmi těsný souboj, ze kterého ale nakonec vyšel jako poražený a musel tak přihlížet radosti svého krajana ze zisku druhého letošního prvenství a zároveň z návratu do čela šampionátu.

I přesto ale v cíli vůbec smutný nebyl, ba naopak: Dnešní závod byl naprosto parádní. S Petrem jsme několik bojovali tvrdě, ale čistě. I když jsem skončil druhý, můžu říci, že šlo dnes o jeden z nejlepších momentů sezony. Jen je škoda, že mi odešly pneumatiky dříve než Petrovi a nemohl jsem tak pokračovat v souboji,“ řekl Makeš.

Zatímco včera dělal české dvojici na pódiu společnost Thomas Fischer, dnes se Rakušan musel spokojit s poslední 4. příčkou. Bronz totiž tentokrát putoval k Mlhovi Primožičovi.