Lukáš Uxa se vrací do Clio Cupu. Chce se hlavně bavit

Lukáš Uxa se vrací do Clio Cupu. Chce se hlavně bavit

Lukáš Uxa se poprvé objevil v Clio Cupu v roce 2012 a přestože v posledních letech nebyl na závodní dráze k vidění, po loňském částečném návratu se rozhodl, že v Clio Cupu pojede i letos. Především si chce závodění užívat. Navzdory tomu, že bude mít práce až nad hlavu. O auto se totiž bude starat sám.

Loni jste se po delší odmlce vrátil do Clio Cupu a absolvoval poslední dva závody. Jaké máte plány na sezonu letošní?
Chci se hlavně bavit. Doba, kdy jsem měl závodní tým, dva mechaniky, šéfa stáje, nejlepší kuchařku v boxech, karavan a velký tahač jako zázemí je pryč. Tedy pojedu takový sranda model s čtvrtou generací Clia. Auto si na podvalu přitáhnu sám, sám si vyměním kola, udělám základní servis a pak budu doufat, že se nic nepokazí. Jo a nesmím bourat.

Kolik plánujete absolvovat závodů?
Rád bych jel tři až čtyři závody, ne více. Mám dva malé kluky, tak je třeba vezmu s sebou do Brna.

Na který okruh se těšíte. Který Vám sedí?
Těším se na Red Bull, je to nádherná dráha se skvělým zázemím. Vzpomínám si na rok 2015, kdy při našem závodě hodně pršelo a já byl schopen předjíždět i výrazně silnější vozy. Byl to nádherný závod. Most nejedeme a to je škoda, ten mám najetý a umím ho.

Se závoděním v Clio Cupu máte bohaté a letité zkušenosti. Jak ze svého pohledu hodnotíte vývoj techniky a samotného závodění.
Já nastoupil do Clio Cupu Central Europe jako jezdec bez jakýchkoliv předchozích zkušeností, ve věku, kdy se už se závoděním nezačíná. Splnil jsem si však svůj klukovský sen. Z pohledu techniky mi nejvíce vyhovovalo Clio III, taková malá motokára, mechanický stroj. Clio IV, které mám nyní, je měkčí a malinko výkonnější. Clio V se mi libí tak maximálně po designové stránce, ale downsizing motorů, nižší výkon, pomalejší jízda není nic, co by mne oslovovalo. To si rozhodně kupovat nebudu.

V čem je podle Vás Clio Cup tak výjimečný, že se k němu stále vracíte?
Výjimečný? To asi není přesné, je to dostupné závodění s identickými auty. Tedy pokud dostanu dvě sekundy na kolo od prvního, chyba je mezi volantem a sedačkou, nikde jinde. A proč se vracím? Baví mně to. A mohu si to v této kategorii finančně dovolit.