Libor Milota vyhrál úvodní závod vozů GT

Úvodní podnik sezony ESET GT na Hungaroringu se stal kořistí rychlého Libora Miloty s Mercedesem AMG GT3. Závod však poznamenala dlouhá fáze za safety carem.

Ve společnosti sportovních vozů rakouského šampionátu TCM bylo startovní pole velmi pestré a do čela klasifikace ESET GT se na úvodní kola protlačil Adam Rzepecki s Porsche 911 GT3 Cup. Brzy se ovšem do čela dostal Miro Konopka s prototypem Ligier LMP2.

Po pěti minutách závodu došlo k havárii Martina Kocha z TCM šampionátu. Švýcarovi uklouzlo KTM na výjezdu na rovinku a následoval tvrdý náraz do svodidel. Na dráhu musel safety car a několik dalších kol se jezdilo pod žlutými vlajkami.

Pouhých sedm minut před koncem časového limitu se konečně začalo závodit a Miro Konopka neohroženě držel první místo. Za ním se strhl souboj mezi Liborem Milotou, Antonínem Herbeckem a Adamem Rzepeckim. Toho využil Dennis Waszek přimíchal se do bitvy o pódiová umístění.

Milota se nakonec odpoutal od svých pronásledovatelů, zatímco Waszek předjel Rzepeckiho a Herbecka. Na dalších pozicích se strhla bitva mezi Petrem Kačírkem s Audi, Gregorem Zsigem s BMW M4 a Stanislawem Jedlinskim s Audi. Do konce závodu zbývaly poslední minuty a tak byly některé souboje velmi vyhrocené.

Vítězem kategorie GT3 se tedy stal suverénní Libor Milota s Mercedesem AMG GT3 týmu GT2 Motorsport. Druhé místo ve skupině GT3 získal Stanislaw Jedlinski s Audi R8 LMS týmu Olimp Racing a první trojku uzavřel Gregor Zsigo s novým BMW M4 GT3.

V kategorii GTC triumfoval Dennis Waszek s Lamborghini Super Trophy z týmu GT2 Motorsport, což znamená dvojnásobný úspěch pro tento tým díky prvenství Libora Miloty. Druhý skončil Adam Rzepecki s Porsche 911 GT3 Cup týmu Basenhurt A&T Racing. Třetí místo bral Petr Brecka rovněž s Porsche 911 GT3 Cup, byť v barvách týmu GT Sports Technology.

Úspěšně si počínal i obhájce titulu v kategorii GT4. Matěj Pavlíček s KTM GT4 týmu RTR Projects si dojel pro vítězství a ve své kategorii byl prakticky nedostižný. S druhým místem byl zajisté spokojený nováček Petr Švantner, který v BMW M4 GT4 hájí barvy týmu Šenkýř Motorsport. Třetí místo obsadil Radomir Djurić s KTM týmu AMKK Verba Sport.