Libor Milota se dočkal druhého vítězství sezony

Libor Milota se dočkal druhého vítězství sezony

První závod ESET GT na okruhu Grobnik se odehrál hodinu a půl po poledni, kdy teploměry ukazovaly 37°C. Spalující žár byl pro každého jezdce v uzavřených sportovních vozech náročnou zkouškou. Nejlépe ji nakonec zvládl Libor Milota, který se dočkal druhého vítězství v sezoně.

Gregor Zsigo vyjel s BMW M4 GT3 pole-position a do závodu startoval z první řady po boku Libora Miloty s Mercedesem AMG GT3. Za nimi se na startu seřadili Piotr Wira s dalším mercedesem a Christian Wimberger s Lamborghini Huracan kategorie GTX.

Zsigo si v první zatáčce udržel vedení, Milota se opatrně snažil protlačit dopředu, nicméně si raději počkal na lepší příležitost. Ta přišla o několik stovek metrů později a Milota na výjezdu ze zadní části okruhu překonal Zsiga, který zároveň vyjel mimo trať a několik metrů vodil své BMW po trávě a propadl se až na třetí místo za Piotra Wiru.

Wira však nebyl pro Zsiga velkou překážkou a zanedlouho se posunul na druhé místo za lídra Milotu. Červenobílý mercedes se usadil na čele a Milota každým kolem získával nepatrný náskok a dosáhl na své druhé vítězství v letošní sezoně. Za ním dojel Zsigo a třetí v rámci klasifikace GT3 skončil Wira.

V kategorii GT4 vyhrál Sandi Jeram s Porsche Cayman GT4 před Franjem Kováčem, jenž vystřídal vůz Renault Mégane TCR za Mercedes AMG GT4. Třetí dojel Alexander Ober s Porsche Cayman GT4.

Adam Rzepecki se dočkal vítězného poháru v kategorii GTC. Polský závodník byl ve svém Porsche jasně nejrychlejší a svou konkurenci nechal daleko za sebou. Druhý dojel Petr Brecka a třetí skončil Igor Klaja, oba taktéž s Porsche.

Christian Wimberger vyhrál s Lamborghini Huracán GT3 kategorii GTX. Především ale v závodě bojoval s Piotrem Wirou o celkové třetí místo. Recept na předjetí polského závodníka se mu ovšem nepodařilo najít. Druhý dojel v kategorii GTX Ralf Ott s KTM GTX.

ESET GT Race 1