Letošním vítězem Twingo Cupu je Tomaž Trček, stačilo mu jedno prvenství

Letošním vítězem Twingo Cupu je Tomaž Trček, stačilo mu jedno prvenství

Jako Mike Hawthorn nebo Keke Rosberg ve formuli 1. Těmto dvěma jezdcům stačila k titulu jediná výhra. Stejně je na tom i Tomaž Trček, který v Twingo Cupu vyhrál jeden závod, nicméně po celou sezonu se držel vpředu a na finálovém podniku v Brně svou cestu za titulem dovedl do úspěšného konce.

Souboj o titul byl letos nesmírně vyrovnaný a rozhodovalo se až v posledním závodě, ze zisku titulu musíte mít určitě radost.
Ano, jsem velmi spokojený, bylo to opravdu těsné. Prožil jsem perfektní sezonu a krásně jsem si zabojoval s bratry Kramery.

První půlka sezony byla především ve znamení bratrů Kramerů, vy jste jim byl ale pořád nablízku. Jak těžké je udržet si v Twingo Cupu přední pozice?
Ano, vyhrál jsem sice jen jednou, ale pořád jsem dojížděl vpředu, což na titul stačilo. Být na špici je velmi těžké, obzvlášť letos, protože se na startu scházeli špičkoví piloti.

Jak důležitá je v Twingo Cupu jízda v závětří?
Je ohromně důležitá, zejména na tratích jako Brno, Slovakia Ring, Hungaroring nebo Grobnik s dlouhými rovinkami a převýšením.

Který závod z letošní sezony si budete ještě dlouho pamatovat?
Ten poslední podnik v Brně. Oba závody byly výborné a jak už jsem zmínil předtím, prožil jsem krásné souboje s bratry Kramery a získal titul.

Který okruh v kalendáři je váš nejoblíbenější?
Oblíbil jsem si Brno, mám tu trať opravdu rád a zažil jsem na ní několik pěkných soubojů. Navíc jsem tady vyhrál vůbec můj první šampionát – Punto Cup v roce 2014.

Jaké máte plány na zbytek roku a na příští sezonu?
Do konce roku už žádné plány nemám, snad je pár závodů jen tak pro zábavu. Příští rok bych se ale chtěl do Twingo Cupu vrátit.

COMMENTS