Letošní sezonu otevírá Hungaroring, už tento víkend

Letošní sezonu otevírá Hungaroring, už tento víkend

Dlouhá zimní přestávka skončila, nadcházející víkend se rozjede další ročník seriálu ESET MMSR, jenž se tradičně rozjede na maďarském Hungaroringu. Tentokrát však v doprovodu světového šampionátu cestovních vozů WTCR, a tudíž před početnou diváckou kulisou.

Padok plný hvězd, tak bude vypadat Hungaroring ve dnech 27.–29. dubna, kde se o 4381 metrů dlouhou dráhu budou dělit formule, cestovní vozy, sportovní automobily i prototypy.

Nová sezona s sebou nese i novou závodní techniku a čerstvé tváře. Některé týmy vyměnily auta, zatímco někteří jezdci přesedlali do jiných strojů. Na seznamu přihlášených figurují obhájci titulu ve třídě GTC tým Mičánek Motorsport s novým Lamborghini Huracan. Nechybí ani rodinná dvojice Chladů s Audi R8 LMS GT3 a novinku startovního pole představí Gregor Zsigo, která nastoupí do vytrvalostního závodu s BMW M4 GT4. Za jeho tým Racing Trevor s BMW M6 GT3 pak bude závodit Jakub Kubas. Do Maďarska se vrací i Šenkýř Motorsport, který přiveze svou známou dvojici BMW M6 GT3 a BMW Z4 GT3. O vozy brněnského týmu se podělí Jakub Knoll, Richard Gonda, Tomáš Erdélyi a Daniel Skalický. Ve startovním poli se ukáže i trojnásobný šampion ESETu Miro Konopka, jenž se svým synem nastoupí s dvojici žlutých Lamborghini Huracan. Kvalitní podívanou rovněž nabídnou cestovní vozy TCR, s nimiž se ukážou Milovan Vesnic (Seat Cupra), Jakub Wyszomirski (Honda Civic) a Václav Nimč jr. (Audi RS3).

Další sérií na programu jsou pohárové závody, které díky vyrovnané technice slibují dramatické souboje až do posledních metrů. Premiéru za volantem Renaultu Clio si odbude například motokárový jezdec Jáchym Galáš, jenž se bude snažit prosadit mezi dalšími nováčky i zkušenými piloty. K dalším pohárovým sériím budou vedle Clio Cupu patřit i Cruze Cup a Twingo Cup.

V neposlední řadě se diváci mohu těšit na formulové závodění. O vavříny v kategorii F4 budou bojovat Václav Šafář a Petr Semerád a chybět nebudou ani formule Renault, s nimiž pojedou například Bartolomiej Mirecki, Tomáš Chabr nebo Vladimír Netušil.

Závodní víkend začne již v pátek úvodními kvalifikacemi i prvním závodem Cruze Cupu a Twingo Cupu. V sobotu už se bude především závodit a v podvečer se uskuteční tradiční hodinová vytrvalost. Celý víkend bude doprovázet příjemné počasí s teplotami nad 20 °C, takže je na co se těšit.

Informace:
Zvláštní ustanovení
Bulletin No2 2018
Časový harmonogram testů
Časový harmonogram
Startovní listina:
ENTRY LIST Hungaroring 2304

COMMENTS