Kdo je Ernst Kirchmayr, nový vítězný muž v ESET Cupu?

Kdo je Ernst Kirchmayr, nový vítězný muž v ESET Cupu?

Rakouský závodník Ernst Kirchmayr startoval na úvodním závodě ESET Cupu v Maďarsku s Ferrari 488 Challenge, tudíž v kategorii GTC. Původně měl přijet s plnokrevným GT3 značky Ferrari, nicméně s tímto vozem startoval až na domácím okruhu Red Bull Ring – a všechny závody vyhrál.

Kirchmayr startuje v rámci rakouského šampionátu Touring Car Masters, jenž má pro letošek společnou klasifikaci s ESET Cupem, tudíž stejně jako ostatní bojuje o výsledky v absolutním pořadí. V Rakousku se Kirchmayrovi podařilo vyhrát všechny závody. S Ferrari 488 GT3 vídeňské stáje Baron Motorsport ovládl oba sprinty a ve vytrvalostním závodě se za volantem střídal s týmovým šéfem Philippem Baronem, jenž Kirchmayra zároveň koučuje.

Ernst Kirchmayr je napůl byznysmen a napůl závodník. Pokud se zrovna neprohání po okruzích, obchoduje s realitami. Šedesátník Kirchmayr začal s motorsportem poměrně pozdě a zcela náhodou. Před více než deseti lety byl pozván na VIP akci značky KTM na Salzburgringu, kde měl startovat ve dvou amatérských závodech. Oba vyhrál a od té doby věděl, že chce s motorsportem pokračovat.

Vyzkoušel si i 24hodinovku v Dubaji s Lamborghini a poté se přesunul ke značce Ferrari, které je věrný do současnosti. Posledních léta působil ve Ferrari Challenge, kde se mu vždy dařilo. Loni se stal šampionem Ferrari Challenge Europe.

Touring Car Masters nadcházející podnik v Poznani vynechá, tudíž i Kirchmayr bude chybět, nicméně v dalších závodech se patrně opět ukáže ve Ferrari 488 GT3 a zamíchá rozložením sil v kategorii GT3