Každé svezení s GT3 je zážitkem, říká šampion vytrvalosti Robert Šenkýř

Každé svezení s GT3 je zážitkem, říká šampion vytrvalosti Robert Šenkýř

Začalo to jako prostá výpomoc a skončilo titulem ve vytrvalosti ESET MMSR. Robert Šenkýř neměl před začátkem sezony ambice na titul, vlastně mu dost času zabíral provoz vlastního týmu Šenkýř Motorsport. Jenže nakonec se stejně převlékl do nehořlavé kombinézy a vypomáhal svým jezdcům při vytrvalostních závodech, v nichž skončil pokaždé na stupních vítězů a ve dvou případech přebíral pohár pro vítěze.

Letos jste s přehledem vévodil bodovému pořadí vytrvalosti. Od Mostu jste pak jezdil ve dvou autech, co stálo za tímto rozhodnutím?
Začalo to úplně náhodou jako výpomoc našemu novému jezdci Petru Dostálovi v Mostě, kvůli čemuž jsem tam kromě Z4 GT3 usedl i do M3 E92. Podobně to bylo i na Slovakia Ringu v M6 GT3 s Richardem Gondou a s Jakubem Knollem v Brně. Oba si chtěli dát jen půlku závodu a chyběl druhý jezdec. Ale jsem rád, že to tak bylo. Dlouho jsem nejezdil a je docela možné, že se kvůli práci v týmu zase nějaký čas nesvezu. Dopřál jsem si tedy o to intenzivnější prožitek. Titul je příjemný, ale tolik ho neřeším, jde o svezení a zážitky se špičkovými vozy GT3.

Obě svá BMW kategorie GT3 určitě velmi dobře znáte, ale přeci jenom, jak obtížné pro vás bylo v polovině závodu vystoupit, mít pár minut pauzu a dál pokračovat s jiným autem?
Fyzicky to bylo v pohodě, udržuji se stále na dobré úrovni. Technicky to zase tak jednoduché nebylo, jedná se o úplně jiné auta. Ten rozdíl se ještě znásobil na mokru na Slovakia Ringu a upřímně, mohl jsem tam jet lépe.

Kdo pro vás byl největším soupeřem na trati?
Kvalita letos vzrostla, což je pro šampionát dobrá zpráva. Ze soupeřů našeho týmu bych letos vyzdvihl Richarda Chlada, Marcina Jedlinského i Jirka a Christiána Malchárkovi. A když přijeli, tak i jezdce z týmu Mira Konopky. Tito všichni se letos starali o vysoké tempo na čele závodů.

Měl jste letos na dráze nějaký zásadní kritický moment?
Jako jezdec asi ne, nevzpomínám si. Jako jezdec a manažer týmu v jedné osobě ano. Se třemi auty na trati se pořád něco děje a já jsem zodpovědný za to, aby auta dojížděla do cíle a jezdci byli úspěšní a spokojení.

A naopak, na který závod s radostí vzpomínáte?
Určitě na ten poslední závod v Brně, kde jsem si při neúčasti Jakuba Knolla mohl s emšestkou zkusit i velký sprint. Bylo to po čtyřech letech a navíc jsme celý víkend auto nastavovali na jiné pneumatiky, na kterých teď pojedeme GT Open v Barceloně. Auto bylo jízdu od jízdy rychlejší. Myslím, že souboj o vítězství s Richardem Chladem v druhém sprintu musel diváky bavit.

Jak tedy hodnotíte letošní sezonu z pohledu jezdce a z pohledu šéfa týmu?
Naučili jsme jezdit s novou M6 GT3, máme české tituly ve sprintu i vytrvalosti, tituly v ESET Cupu, FIA CEZ, a k tomu díky Petru Vencálkovi a Otto Svobodovi i dva tituly v amatérské sérii Slovenského okruhového poháru. Navíc jsme se zkusili poměřit s těmi nejlepšími v ADAC GT Masters a nyní odjíždíme s Jakubem Knollem a Richardem Gondou do Barcelony na finálový závod další prestižní série – International GT Open. Máme dobrou partu jezdců i mechaniků, kteří připravovali spolehlivá auta. Myslím, že je to dost na to, abych tuto sezónu prohlásil za úspěšnou.

Jaké máte plány na příští sezonu?
Pořád platí, že bychom chtěli závodit v nějaké prestižní evropské GT3 sérii. Určitě se ale objevíme i na středoevropských tratích a budeme i nadále podporovat mladé jezdce a nováčky v nižších sériích. Vše je ale ještě otevřené.

 

COMMENTS