Jedlinski už má v GT sprintu jistý titul

Jedlinski už má v GT sprintu jistý titul

V celkovém hodnocení sprintových závodů GT je již o držiteli letošního titulu rozhodnuto. Šampionem se stal už na Slovakiaringu Marcin Jedlinski.

Letošní sezona vyvrcholí během prvního zářijového víkendu na Automotodromu Brno. V řadě hodnocení stále ještě není rozhodnuto o držiteli titulu. Na šampionovi sprintových závodů kategorie GT už ale podnik na Masarykově okruhu nemůže nic změnit. Na Slovakiaringu si totiž v této klasifikaci zajistil celkové první místo Marcin Jedlinski.

Jedlinski letos absolvoval osm z deseti dosud odjetých sprintů. A hned v sedmi případech vystoupil na nejvyšší stupeň. V průběžném pořadí vede nyní o 25 bodů před druhým Gregorem Zsigem. Právě 25 bodů je maximum, které bude možné během sprintových závodů v Brně získat. Slovenský jezdec tak sice může Jedlinského za určitých okolností vyrovnat, v takovém případě by ale rozhodoval větší počet vítězství a v této statistice už Jedlinského předstihnout nemůže.

Na dosah jsou i další tituly

Zatím má Jedlinski v kapse titul v celkovém pořadí GT sprintu. Nemuselo by ale zůstat pouze u toho. Velmi dobře je na tom totiž před posledním podnikem i ve sprintu GT3. Zde totiž vede před Zsigem o 24,5 bodu. Šanci na prvenství má ale i v celkovém pořadí vytrvalostních závodů GT nebo ve vytrvalosti třídy GT3. Zde ale zatím tahá za kratší konec. Zatímco ve vytrvalosti GT, přičemž na vedoucího Zsiga ztrácí dvacet bodů a v porovnání s druhým Waszkem má o pět bodů méně. Ve vytrvalosti GT3 je Polák druhý a na Zsiga ztrácí sedm bodů.

Marcin Jedlinski letos může získat až čtyři tituly. Foto: Petr Frýba

GT sprint není jedinou klasifikací, kde je před posledním podnikem sezony rozhodnuto o šampionovi. Titul už má jistý i Jacek Zielonka ve sprintu třídy LMP a Filip Sandström v Clio Cupu Bohemia.

Úvodní foto: Petr Frýba