Jedlinski si připisuje třetí domácí vítězství

Jedlinski si připisuje třetí domácí vítězství

Také druhý sprintový závod skončil v Poznani vítězstvím domácího závodníka Marcina Jedlinského. Druhou pozici obsadil vítěz kategorie GTC Dennis Waszek a třetí skončil Piotr Wira. V GT4 triumfoval Matěj Pavlíček.

V sobotním prvním sprintu zvítězil Marcin Jedlinski suverénním způsobem. Pro vítězství si Polák dojel také v deštivém vytrvalostním klání, ačkoli se v tomto případě k triumfu doslova protrápil. Na cestě za vítězstvím ho totiž potkalo několik potíží, jako například výlety mimo trať, dvoje hodiny, kolize se soupeřem a penalizace průjezdu boxy. Později se ukázalo, že důvodem tohoto výkonu byl poničený ráfek a poškozené zavěšení, se kterým odjel většinu závodu. V nedělním sprintu už to ale byl Jedlinski, jak ho známe.

Po startu z prvního místa totiž nedal svým konkurentům žádnou šanci a se svým domácím podnikem se tak rozloučil dalším triumfem. Jednalo se o již jeho pátý letošní triumf ve sprintu. Jiného vítěze jsme viděli pouze ve druhém závodě na Hungaroringu, který patřil Davidu Vršeckému.

Zatímco Jedlinski nebyl na čele nikým ohrožován, bitva o druhou příčku již byla mnohem napínavější. Nejprve mířil za stříbrem Adam Rzepecki. Toho ale později překonali Piotr Wira s Dennisem Waszkem. Později došlo k souboji i mezi touto dvojicí, ze kterého vyšel vítězně Waszek. Jezdec Duck Racingu tak obsadil celkové druhé místo a kromě toho ovládl hodnocení kategorie GTC. Wira skončil celkově třetí a druhý v GT3. Rzepecki se musel spokojit se čtvrtým místem celkově a se stříbrem v rámci GTC.

Kategorie GT4 opět patřila Matěji Pavlíčkovi. Jezdec stáje RTR Projects dominuje ve sprintu GT4 podobně jako Jedlinski ve sprintové klasifikaci kategorie GT3. I on má totiž po dnešku na kontě pět triumfů ze šesti závodů.

Úvodní foto: Petr Frýba