Jedlinski navýšil svůj náskok v GT3 vytrvalosti

Jedlinski navýšil svůj náskok v GT3 vytrvalosti

Náskok Marcina Jedlinského na čele průběžného pořadí vytrvalostního hodnocení kategorie GT3 narostl po jeho dalším vítězství v polské Poznani na 12 bodů. Z boje o titul ale stále nemůžeme vyřazovat ani Dennise Waszka s Gregorem Zsigem nebo Stanislawa Jedlinského.

Vítězná šňůra Marcina Jedlinského ve vytrvalostních závodech kategorie GT3 pokračovala také v polské Poznani. Pilot stáje Olimp Racing totiž i při svém domácím podniku vystoupil na nejvyšší stupeň. Díky třetímu vítězství v sezoně navýšil svůj náskok v čele šampionátu na 12 bodů.

Jedlinski sice první polovině sezony dominoval, to ale rozhodně neznamená, že druhá půlka ročníku 2021 bude ve vytrvalostních závodech GT3 nudná. Závod v Poznani totiž ukázal, že i Jedlinského mohou postihnout problémy. Dojel si sice pro vítězství, většinu závodu ale odjel s poškozeným zavěšením a ráfkem. Několikrát se ocitl mimo trať, dvakrát v hodinách, kolidoval se soupeřem a dokonce obdržel penalizaci průjezdu boxy.

Toho málem využila posádka stáje Trevor Racing ve složení Gregor Zsigo a Dennis Waszek, která dlouho směřovala za vítězstvím. Později se ale jejich BMW ocitlo v hodinách a Zsigo s Waszkem se tak museli stejně jako na Slovakiaringu spokojit se druhým místem. Dvojice ale ukázala, že v dalších závodech může Jedlinského pozlobit. Zsigo je v šampionátu druhý s 25,5 bodem. Waszkovi, který při úvodním podniku na Hungaroringu společně s Zsigem nestartoval, patří třetí příčka se ziskem 18 bodů.

Gregor Zsigo a Dennis Waszek ukázali v Poznani potenciál pro boj o titul. Foto: Petr Frýba

Z bitvy o titul ale jistě nemůžeme vynechat ani další jezdce. Počítat se musí minimálně se Stanislawem Jedlinskim, otcem a současně týmovým kolegou lídra šampionátu Marcina Jedlinského. Ten je momentálně se 12 body na celkové čtvrté pozici.

O další body do vytrvalostního hodnocení budou závodníci bojovat o víkendu 23.-25. července v chorvatském Grobniku.

Úvodní foto: Petr Frýba