Jedlinski kraluje i GT3 sprintu

Jedlinski kraluje i GT3 sprintu

Ve sprintovém hodnocení kategorie GT3 má po první polovině sezony nejblíže k titulu Marcin Jedlinski. Druhý je Gregor Zsigo a třetí David Vršecký.

Ve vytrvalostní klasifikaci kategorie GT3 letos zatím Marcin Jedlinski nepoznal porážku a po první polovině sezony tak suverénně vede průběžné pořadí. A velmi slibně to má pilot stáje Olimp Racing rozehrané také ve sprintu GT3. Zde totiž Polák z úvodních šesti závodů nevyhrál jenom jeden, když kvůli technickým problémům nedokončil druhý závod na Hungaroringu. Ve zbývajících pěti ale triumfoval a nyní vede šampionát se 75 body.

Loňský šampion GT3 sprintu Gregor Zsigo se momentálně nachází na druhé příčce. Pokud ale chce pilot stáje Trevor Racing i na konci letošní sezony oslavovat titul, čeká ho ve druhé polovině sezony hodně práce. Během úvodních tří závodních víkendů totiž posbíral celkem 45 bodů. Na Jedlinského jich tedy momentálně ztrácí třicet. Jeho ztráta je tedy vyšší než bodový zisk za jedno vítězství.

O dva body za Zsigem se v celkovém pořadí šampionátu nachází David Vršecký, kterému patří třetí pozice. Pilot stáje Buggyra je jediným pilotem s výjimkou Jedlinského, který letos vystoupil na nejvyšší stupeň. Byl to totiž právě Vršecký, kdo při druhé jízdě v Maďarsku využil výpadku Jedlinského. Stejně bodů jako Vršecký, tedy 43, má na kontě i čtvrtý Adam Rzepecki. Polák tak zvládá svůj přechod z kategorie Clio Cup na scénu závodů vozů GT bravurně.

Poslední slovo ale ještě určitě neřekli ani Stanislaw Jedlinski, Piotr Wira nebo Petr Kačírek. Stanislaw Jedlinski je se 42 body pátý. Piotru Wirovi, pro kterého se jedná na scéně závodů vozů GT3 o premiérový rok, patří se 36 body šestá pozice. Kačírek má na kontě 35 bodů a celkově drží sedmou pozici. Všichni tito jezdci v předchozích třech podnicích dokázali vybojovat pódiové umístění a ukázali tak potenciál pro boj o nejvyšší příčky. Stanislaw Jedlinski a Petr Kačírek navíc budou moci těžit ze svých bohatých zkušeností s vozy GT3.

Piotr Wira se s vozem specifikace GT3 dokázal rychle sžít. Foto: Petr Frýba

Čtvrtý podnik letošní sezony se uskuteční o víkendu 23.-25. července v chorvatském Grobniku.

Úvodní foto: Petr Frýba