Jedlinského nezastavila ani voda

Jedlinského nezastavila ani voda

Marcinu Jedlinskému se podařilo zvítězit také v nedělním GT sprintu, který se odjel na mokré trati. Polák současně ovládl třídu GT3. Na celkovém druhém místě dojela Aliyyah Kolocová a na třetím Stanislaw Jedlinski. V GTC zvítězil Kálmán Bódis a v GT4 Sergej Pavlovec.

Marcin Jedlinski nemohl zažít lepší návrat do našeho šampionátu. Poté, co v sobotu ovládl hodnocení GT jak ve sprintu, tak v hodinové vytrvalosti, totiž nebyl poražen ani v nedělním sprintovém klání. To se narozdíl od včerejších suchých jízd konalo na mokré trati.

Polský závodník strávil po startu z pole position na čele celý závod. V úvodních kolech to ovšem neměl s udržením první příčky vůbec těžké, neboť se začínalo za zpomalovacím vozem. Ohrozit jej ale nikdo nedokázal ani po restartu.

Ve včerejším vytrvalostním závodě absolvovala Aliyyah Kolocová svou premiéru za volantem vozu třídy GT3. A hned z toho byla pro šestnáctiletou Češku bedna, když obsadila spolu s Adamem Lackem druhé místo. A vědět o sobě dala i v nedělním sprintu. Jezdkyně stáje Buggyra Zero Mileage Racing si totiž připsala další stříbro.

Do závodu Kolocová vyrážela jako třetí. Na druhou příčku se ale posunula krátce po restartu, když předjela Stanislawa Jedlinského. Poté již jí druhou pozici nikdo nebyl schopen sebrat. Starší z rodiny Jedlinských, který je otcem dnešního vítěze Marcina, si musel vystačit se třetí příčkou.

Před dnešním závodem byly ve hře o titul sprintového šampiona GT3 již jen dvě jména – Gregor Zsigo a Petr Kačírek. Lepšího výsledku sice dosáhl Kačírek, který skončil ve své třídě čtvrtý, přičemž Zsigo obsadil pátou příčku. Je to ale druhý jmenovaný, kdo se může radovat z celkového prvenství.

Gregor Zsigo je novým šampionem sprintu GT3.

V kategorii GTC si dojel pro vítězství Kálmán Bódis. V GT4 zase slavil pilot stáje RTR Projects Sergej Pavlovec, který tak svým výsledkem stvrdil zisk titulu v této třídě. Jak Bódis, tak Pavlovec ovšem zapůsobili více, než jenom výhrami ve svých kategoriích. Oběma totiž náročné podmínky sedly. Zatímco Bódis skončil celkově čtvrtý, Pavlovec pátý. Dvojice si připsala mimo jiné i skalp Kačírka se Zsigem, startujícími se silnějšími vozy GT3.

Titulní fotografie: Olimp Racing