James Egozi byl suverénní i ve druhém závodě ACCR Czech Formula

James Egozi byl suverénní i ve druhém závodě ACCR Czech Formula

James Egozi z týmu PHM Racing nenechal nikoho na pochybách o své roli favorita na vítězství v druhém závodě ACCR Czech Formula na Red Bull Ringu. Mladý závodník odstartoval z pole-position a na první pozici setrval od startu do cíle.

Pořadí na startu určily výsledky sobotního závodu, první řadu tak obsadil tým PHM Racing v čele se sobotním vítězem Jamesem Egozim a Nandhavudem Bhirombhakdim. Z druhé řady startovali Reno Francot a Michael Sauter. Třetí řada patřila týmovým kolegům z Jenzer Motorsport Ethanu Ischerovi a Mathiasi Bjerre Jakobsenovi. Týmoví kolegové z Renauer Motorsport Niko Tylor a Jiří Šafránek obsadili čtvrtou řadu a Oliver Michl s Miroslavem Mikešem startovali z řady páté.

Egozi udržel vedení a o druhé místo bojoval Bhirombhakdi a Sauter. Mezi oběma jezdci došlo k lehkému kontaktu ve čtvrté zatáčce. Sauter se dostal mimo trať do kačírku a přesně stejný scénář se odehrával hned za nimi mezi Ischerem a Jakobsenem. Ischer a Sauter se pak srazili v kačírku a pro oba znamenalo konec závodu.

Na trať musel safety car a pořadí v závodě bylo Egozi, Bhirombhakdi, Francot, Jakobsen, Tylor, Michl, Šafránek a Mikeš.

Po třech kolech byl závod restartován a Egozi se okamžitě začal vzdalovat svým pronásledovatelům. Bhirombhakdi se bránil před útokem Francota a svou pozici úspěšně uhájil. O kolo později však Francot svůj manévr ve čtvrté zatáčce dotáhl do úspěšného konce a dostal se na druhé místo.

Do konce závodu se pořadí na předních pozicích už neměnilo. Egozi proměnil svůj druhý start v druhé prvenství, druhý dojel Francot, třetí Bhirombhakdi, nicméně za incident se Sauterem obdržel po závodě třicetisekundovou penalizaci a propadl se na sedmé místo. Třetí tak skončil Jakobsen, čtvrtý byl Oliver Michl po napínavém souboji s pátým Nikem Tylorem, šestý skončil Jiří Šafránek a osmý Miroslav Mikeš.