Jakubíka bychom měli vidět i letos

Jakubíka bychom měli vidět i letos

Lubomír Jakubík by si měl i během letošní sezony zazávodit v našem šampionátu. Slovenský pilot by měl nastoupit na domácím Slovakiaringu ve vytrvalostním závodě v rámci kategorie GT4. To a mnoho dalšího prozradil v našem rozhovoru.

V loňském roce jsme vás mohli vidět při podnicích na Slovakiaringu a v Brně. V obou případech jste nastoupil do vytrvalostních závodů v rámci kategorie GT4. U stáje Trevor Racing jste vytvořil posádku s Ferencem Ficzou. Zatímco na Slovakiaringu jste vyhráli, v Brně jste skončili druzí. Jak jste byl se sezonou 2020 spokojen?

Sezona byla dobrá. I když už jsem se v posledních letech věnoval hlavně řízení zpomalovacího vozu, tak jsem dostal nabídku od Trevor Racingu, abych jel dva závody s GT4. Na to, že jsem předtím nezávodil dva roky, to byl úspěch.

Jak jste si sedli s Ferencem Ficzou?

Ferenc je šikovný kluk. Je rychlý, dokáže nastavit auto a nedělá zbytečné chyby. Takže to bylo v pohodě.

Uvidíme vás v našem šampionátu také letos?

Máme s Trevor Racingem rozjednaný start na Slovakiaringu. Uvidíme ale podle situace. Vidíte sám, jak se to vyvíjí. Na Slovakiaringu bych ale měl jet.

Zase byste usedl do vozu GT4?

Buď do GT4 nebo do GT3.

Uvidíme vás opět jenom ve vytrvalosti? Neláká vás například i účast ve sprintových závodech?

Pojedu spíše vytrvalostní závod. Sprinty mě moc nebaví.

Co si myslíte o našem šampionátu? Co se vám na něm líbí nejvíce?

Myslím si, že je to dobře zpracovaný šampionát na úrovni. Jsou tam dobří lidé. Všechno je to ale o penězích. Řekl bych, že s ohledem na finance je to dobrý šampionát.