Je to skvělý šampionát, říká Ficza

Je to skvělý šampionát, říká Ficza

Ferenc Ficza se loni stal vicemistrem jak ve sprintu, tak ve vytrvalostním hodnocení kategorie GT4. Nyní poskytl pro náš web rozhovor. Jak je spokojen s loňskou sezonou? A co chystá pro tu letošní? Nejen to se v rozhovoru můžete dozvědět.

Ferenci, loni jste se stal vicemistrem jak ve sprintovém hodnocení, tak ve vytrvalostní klasifikaci kategorie GT4. Jak jste s loňskou sezonou spokojen?

Loňskou sezonu jsem si opravdu užil. Rád bych Trevor Racingu za celý rok poděkoval. Vůz BMW M4 GT4 byl pro mě něčím novým, protože předtím jsem závodil pouze s auty s pohonem předních kol. Hodně jsem si ale BMW oblíbil. Velice jsem si užíval souboj s Pavlovcem (Sergej Pavlovec, šampion sprintového hodnocení GT4 – pozn. red.). Byl opravdu férovým soupeřem. Vždy jsme na sebe brali ohled.

Ferenc Ficza a Sergej Pavlovec bojovali o titul sprintového šampiona GT4 po celý rok.

V minulosti jste závodil v mnoha prestižních šampionátech, například ve FIA WTCC, TCR Europe, TCR International Series, FIA ETCC nebo 24H Series. Co vás ale přitahuje na naší sérii?

Myslím si, že je to skvělý šampionát. Každý tu má svého soupeře a v paddocku panuje rodinná atmosféra. A to je velice důležité.

Jaké jsou vaše plány pro letošní sezonu?

Nějaký plán mám, ale zatím stále nevím přesně. Rád bych pokračoval s Trevor Racingem. Hodně se mi u tohoto týmu líbí a mám zde také starého kamaráda. Chtěl bych opět závodit v ESET Cupu.

Máte v motorsportu nějaký dlouhodobý cíl nebo například nějaký závodnický sen?

Rád bych se vrátil na světovou scénu závodů cestovních vozů. Mým snem je stát se továrním jezdcem. Také bych se ale rád přesunul do kategorie GT3, protože to jsou velice atraktivní vozy.