Igor Tomljanović očekává zlepšení výsledků v Clio Cupu

Igor Tomljanović očekává zlepšení výsledků v Clio Cupu

Igor Tomljanović se vrací do Clio Cupu se čtvrtou generací vozu Clio. Chorvatský jezdec působí v této sérii od roku 2020 a užívá si každý okamžik. V loňském roce skončil ve třídě Gentleman na druhém místě a v letošní sezoně očekává další zlepšení.

Igore, jak se těšíte na novou sezónu?
Zimní přestávka je téměř u konce a já se na začátek sezony opravdu těším. Letos opět pojedu s vozem Clio IV.

Máte nějaké cíle, nebo si chcete sezonu především užít?
Chci se bavit a pokusím se letos dosáhnout na pódiové umístění. Loni jsem měl solidní výsledky ve třídě Gentleman, takže letos očekávám zlepšení jak ve třídě Gentleman, tak ve třídě Trophy.

Jak velký je Váš tým, kolik lidí se stará o auto?
Do loňského roku tvořil tým můj otec a mechanik. Letos jsme se dohodli na spolupráci a výpomoci s týmem Dubreta racing, který se bude starat o dva vozy TCR a naše Clio.

Pokud se nepletu, jezdíte Clio Cup od roku 2020. Jak se Vám tato série líbí? Neuvažoval jste o přechodu na něco rychlejšího, nebo chcete zůstat u Clia?
Ano, v Clio Cupu jezdím od roku 2020 a jsem velmi spokojený s výběrem tratí i organizací seriálu. Clio Cupem prošlo za těch pár let několik špičkových jezdců, jako například Tomáš Pekař, a je opravdu radost s nimi závodit. O přechodu do jiné série nyní neuvažuji.

Jaká je vaše závodní historie? Kdy jste začínal, s čím jste začínal a na jaké úspěchy jste nejvíce hrdý?
Moje začátky sahají do roku 1986 a závodění na motokárách. V devadesátých letech jsem si kvůli válce v mém regionu a financím dal pauzu a kariéru obnovil až v roce 2000 v automobilovém slalomu. Na okruzích jsem začal závodit v roce 2018. Nejprve Twingo Cup, pak Fabia Cup a nakonec Clio Cup. Mými nejlepšími výsledky jsou třetí místa v chorvatském šampionátu v letech 2021 a 2022.