GT2 Motorsport proměnil tři starty ve tři prvenství

GT2 Motorsport proměnil tři starty ve tři prvenství

Tým GT2 Motorsport prožil na úvodním podniku ESET Cupu víkend plný vítězství. Výsledky mohly být patrně ještě lepší nebýt havárie, nicméně je jasné, že na druhém podniku na Red Bull Ringu bude GT2 Motorsport patřit k favoritům.

Český tým reprezentovali na Hungaroringu Libor Milota s Mercedesem AMG v kategorii GT3 a Dennis Waszek s Lamborghini Supertrofeo v kategorii GTC. Do závodů tak startovali společně, ale každý reprezentoval jinou kategorii.

Libor Milota vkročil do víkendu na Hungaroringu nejlépe a v deštivé kvalifikaci zajel absolutně nejrychlejší čas – dokonce rychlejší než prototypy. Závod se konal na suché dráze a tak se do čela propracoval Miro Konopka s prototypem LMP2, nicméně Milota první pozici v kategorii GT3 uhájil. Jen škoda, že se příliš dlouho nezávodilo. Na konci druhého kola došlo k velké havárii Martina Kocha a na trať musel safety car, který vodil startovní pole po většinu pětadvacetiminutového sprintu.

Po prvenství v sobotním sprintu čekala na Milotu ještě vytrvalost. Do závodu se kvalifikoval na třetím místě, bohužel do něj nakonec ani nenastoupil. Na studených pneumatikách ztratil kontrolu nad mercedesem už v nájezdovém kole a narazil do svodidel. Utržený splitter a proražená pneumatika udělala předčasnou tečku za dobře rozjetým víkendem a Milota nenastoupil jak do vytrvalostního závodu, tak do nedělního sprintu.

Dennis Waszek nastoupil do obou sprintu a pokaždé si odnesl vítězný pohár v kategorii GTC a rovněž vždy obsadil celkové třetí místo. Závody si podle vlastních slov užil, protože v tom prvním startoval ze zadních pozic a prodírat se dopředu je to, co ho vždy velmi baví.

Waszek rovněž startoval ve vytrvalosti, to ovšem sdílel BMW M4 GT3 s Gregorem Zsigem v týmu Racing Trevor. Nové BMW M4 obdržel tým teprve před několika týdny a Hungaroring byl pro bavorskou techniku první ostrou zkouškou. Potíže během vytrvalosti nakonec zapříčinily, že byl Zsigo několikrát v boxech a dvojice se propadla v pořadí. Na druhé místo v kategorii GT3 to ovšem stačilo.