Grobnik zahájí druhou polovinu sezony, v GT3 sprintu bude pokračovat hon na Jedlinského

Grobnik zahájí druhou polovinu sezony, v GT3 sprintu bude pokračovat hon na Jedlinského

Letošní sezona se o víkendu v chorvatském Grobniku přehoupne do své druhé poloviny. Ve sprintových závodech kategorie GT3 se bude snažit prodloužit svou vítěznou šňůru Marcin Jedlinski. Soupeři ale Polákovi určitě nebudou chtít dát nic zadarmo.

Letošní ročník se během nadcházejícího víkendu přehoupne do své druhé poloviny. Na programu je čtvrtý podnik, jehož dějištěm bude chorvatský Grobnik. V rámci GT3 sprintu vstoupí do víkendu v nejlepší pozici Marcin Jedlinski. Polský jezdec chyběl v předchozích šesti letošních závodech na nejvyšším stupni pouze jednou, když nedokončil druhý závod na Hungaroringu. V ostatních případech ale přemožitele nenašel a po třech podnicích vede šampionát s náskokem třiceti bodů.

Pilot Olimp Racingu možná první polovině sezony dominoval, rozhodně ale nelze brát jako samozřejmost, že jeho suverénní tažení bude pokračovat i nadále. Při chuti jsou totiž i jeho soupeři, kteří již letos také ukázali potenciál pro boj o nejvyšší pozice. Po úspěchu určitě lační loňský šampion GT3 sprintu a momentálně druhý muž průběžného pořadí Gregor Zsigo, dále Adam Rzepecki, Stanislaw Jedlinski nebo Piotr Wira.

Nejbližším pronásledovatelem Marcina Jedlinského je v průběžném pořadí GT3 sprintu Gregor Zsigo. Foto: Petr Frýba

Do počtu ale určitě nebudou chtít být ani Bódis Kálmán nebo Petr Břečka. Pro druhého jmenovaného půjde v našem šampionátu o první letošní start. Usedne do vozu Porsche 911 GT3 Cup stáje GT2 Motorsport.

GTC: Rzepecki proti Waszkovi nebo KTM

Adam Rzepecki, Bódis Kálmán a Petr Břečka budou kromě GT3 bodovat v Grobniku i do kategorie GTC. Rzepecki ve sprintovém hodnocení této třídy po první polovině sezony vede. Polák dosud podával konzistentní výkony. Ani jednou nechyběl na stupních vítězů a při druhé víkendové jízdě na Hungaroringu dokonce zvítězil.

Rzepecki to ale v Chorvatsku nebude mít jednoduché. Pouze sedm a půl bodu za ním je totiž na celkovém druhém místě Dennis Waszek, který tentokrát nebude hájit barvy Duck Racingu, ale týmu GT2 Motorsport. Waszek sice při úvodním podniku chyběl, poté ale vždy vystoupil na pódium a hned třikrát triumfoval. Potenciál promluvit do boje o nejvyšší příčky ale určitě má také Tomáš Miniberger z týmu RTR Projects. Toho čeká druhé letošní vystoupení za volantem vozu KTM X-Bow GTX.

Tomáš Miniberger opět usedne do vozu KTM X-Bow GTX. Foto: Petr Frýba

GT4: Buggyra poprvé s novým vozem

Ve sprintu kategorie GT4 se zatím daří nejvíce Matěji Pavlíčkovi. Jezdec stáje RTR Projects, pro kterého jde na okruzích o první sezonu, dominuje podobně jako Marcin Jedlinski v GT3. Vyhrál totiž pět z dosavadních šesti závodů. Druhý Ferenc Ficza na něj ale ztrácí pouze sedm bodů a v Grobniku se určitě bude snažit tento rozestup ještě více ztenčit.

Do hry o vítězství ale určitě bude chtít promluvit i tým Buggyra Racing. Na něj čeká premiérové vystoupení s vozem Mercedes-AMG GT4. Za jeho volantem se během chorvatských sprintů představí Aliyyah Kolocová a David Vršecký. Tuto dvojici jsme již letos mohli u nás vidět při úvodních dvou podnicích, kdy nastoupila ve voze Mercedes-AMG GT3. Vršecký dokonce na Hungaroringu ovládl druhý sprint.

Buggyra si premiérově zazávodí s Mercedesem-AMG GT4. Foto: Buggyra Racing

Startovní listina
Průběžné pořadí sprintu

Úvodní foto: Petr Frýba