Grobnik láká na zmodernizované zázemí

Grobnik láká na zmodernizované zázemí

Ačkoliv ESET MMSR navštíví Grobnik teprve podruhé v historii, okruh byl postaven už v roce 1978. A nyní, po čtyřiceti letech, prochází areál velkou rekonstrukcí. Loni obdržel nový asfaltových povrch a letos se stavební práce zaměřili na prostor paddocku. Místní organizátoři dělají všechno proto, aby se jezdci na Grobnik rádi vraceli.

Jezdci z ESET MMSR letos opět zavítají na Grobnik. Letos půjde ještě o větší podnik, že ano?

Ano, součástí závodního víkendu bude kromě ESET MMSR i FIA CEZ a národní šampionáty Chorvatska, Slovinska, Maďarska a rovněž se zde pojede Renault Twingo Cup.

Všichni jezdci byli z profilu dráhy nadšení, jen paddock nebyl zrovna v nejlepším stavu. Plánujete nějaké změny?

V tuto chvíli probíhá na Grobniku řada změn. Loni jsme položili nový asfalt a v současnosti se intenzivně pracuje na nových kancelářích pro komisaře, časoměřiče a vedení závodu v prvním patře. Jakmile se práce na kancelářích dokončí, zrenovujeme přízemí, abychom mohli přidat dvanáct nových garáží. Práce na garážích by měly být dokončeny včas před závodním víkendem ESET MMSR.

Všechny závody v Grobniku by měly být vysílané živě, co nám k tomu řeknete?

V tuto chvíli máme potvrzené televizní vysílání na chorvatské národní stanici HTV a stále čekáme na potvrzení od dvou evropských televizních stanic, které by závody rovněž vysílaly v živém přenosu.