Gregor Zsigo letos poprvé vítězí a rovnou na domácí půdě

Gregor Zsigo letos poprvé vítězí a rovnou na domácí půdě

Startu prvního závodu vozů GT a sportovních prototypů vévodil prototyp LMP3 s Matěm Konopkou, který překonal svého otce Miru Konopku s rychlejším monopostem LMP2. Rozhodující ovšem bylo, co se dělo v rámci ESET GT za nimi. Dennis Waszek překonal po zhasnutí červených světel Libora Milotu a ujal se vedení v GT.

Waszek s lamborghini a Milota s mercedesem udávali tempo závodu před Gregorem Zsigem s BMW a Piotrem Wirou s mercedesem. Závod se v prvních kolech odehrával v relativním poklidu, ale v šestém kole vyjel na trať safety car kvůli na startovní rovince ležícím dveří z Lamborghini Dennise. Nebezpečný předmět ležel v ideální stopě a ve skupině projíždějících jezdců nestihl na překážku na trati zareagovat Petr Kačírek s Audi a dveře se roztříštily na stovky kusů. Na trať vyjel safety car a traťoví komisaři nečistoty na trati poklidili.

Waszek tak přišel o kus svého auta a po restartu nebyl jeho vůz schopen podávat stoprocentní výkon. Toho využil Gregor Zsigo, který se předtím dostal před Milotu a nyní porazil i Waszka. Domácí Zsigo se tak ujal vedení v rámci ESET GT a klasifikace GT3.

Do cíle se už pořadí na čelní pozici neměnilo a Zsigo ve sprintu dosáhl na svůj první triumf v sezoně. Za ním byl v rámci GT3 klasifikován Libor Milota a třetí dojel Stanislaw Jedlinski s Ferrari.

Navzdory chybějícím dveřím a porušené aerodynamice dosáhl Waszek na vítězství v kategorii GTC před Clemensem Stadlerem s Lamborghini a Petrem Breckou s Porsche.

V kategorii GTX zvítězil Artur Chwist s KTM GT2 před Ralfem Ottem s KTM GTX a Christianem Wimmbergerem s Lamborghini Huracan GT3.

V rámci kategorie D5 triumfoval před domácím publikem Maťo Konopka. Druhý dojel Miro Konopka a třetí byl Holger Baumgartner s KTM X-Box.