Gregor Zsigo čeká na nový vůz a těší se z návratu Red Bull Ringu

Gregor Zsigo čeká na nový vůz a těší se z návratu Red Bull Ringu

Gregor Zsigo je stálicí ESET Cupu. Se svým týmem Racing Trevor nechybí na žádných závodech šampionátu a za volantem BMW M6 GT3 vždy patří k horkým favoritům na stupně vítězů. Letos dokonce plánuje obohatit vozový park týmu o další GT3.

V garáži týmu Racing Trevor by se před startem sezony mělo objevit nové BMW M4 GT3. Jaký pro nový německý speciál připravuje program však Zsigo zatím neprozradil: „Nerad bych zveřejňoval plány do doby, než auto budeme mít fyzicky v garáži. Slíbili nám jej na březen, ale doba je složitá, pořád se na něco čeká a s dalšími informacemi raději počkáme na chvíli, až k nám dorazí,“ vysvětlil Zsigo.

Kdo bude závodit s BMW M6 GT3 má však Zsigo v tuto chvíli jasno. „S M6 pojedu ve sprintech já a ve vytrvalostních závodech se budeme střídat s Dennisem Waszekem,“ odhalil Zsigo jezdecké složení, které bylo úspěšné už od loňského jarního Slovakia Ringu. Tam spolu jeli poprvé a ve spolupráci pokračovali až do finálového Brna, což Zsigovi vyneslo titul ve vytrvalosti. Vedle to obsadil celkové druhé místo ve sprintech.

I v letošní sezoně se bude Racing Trevor těšit z podpory BMW Motorsport, která týmu přináší řadu výhod. „Jejich podpora nám pomáhá zlepšovat práci. Navíc od nich máme k dispozici náhradní díly, takže všechno funguje o něco rychleji, než kdybychom si díly obstarávali sami,“ uvedl Zsigo, který se mimo jiné těší na návrat Red Bull Ringu do kalendáře Eset Cupu. „Jsem za to rád. Po problémech s covidem-19 se na rakouskou trať velmi těším. Je rychlá, a to mi sedí. Nicméně mám rád i Slovakia Ring, Hungaroring a tak dále. Vlastně se mi líbí všechny okruhy v kalendáři, každopádně z návratu Red Bull Ringu jsem nadšen.“

Na otázku, co ho v současnosti v motorsportu nejvíce motivuje odpověděl: „Motivují mě mladí závodníci, kteří jsou nastupující generací. Proto také chystáme juniorský program Racing Trevor v ACCR Formule 4, kde chceme podporovat Zéna Kovácse. Formule 4 je ideální nástroj pro mladé jezdce z motokárového prostředí a na Zéna jsem zvědav. Potenciál má, takže uvidíme.“