Foto finiš v Twingo Cupu

Foto finiš v Twingo Cupu

Role úvodního závodu v Grobniku se zhostil Twingo Cup s více než třicítkou závodníků. Z pole-position startoval Nik Štefančič, který po dvou vítězství v Rakousku vede průběžné pořadí. Po jeho boku startoval Mihajilo Mladenović, ze druhé řady startovali Mihailo Milenković a Matej Ivanuša.

Po startu se překvapivě pořadí na prvních dvou místech neměnilo a Štefančič uhájil vedení před Mladenovićem. To se ale změnilo okamžitě při nájezdu na zadní rovinku, kde se dokonce čtyři vozy srovnali vedle sebe a najížděli do zatáčky. Napjaté první kolo naštěstí vedoucí jezdci přečkali.

Do čela se dostal David Stušek před Mladenovićem, nicméně pořadí se téměř v každé zatáčce měnilo. Vždyť prvních deset jezdců projelo čtvrtým kolem v jedné sekundě, tak byl závod Twingo Cupu na Grobniku vyrovnaný.

V polovině závodu vyjel na trať safety car. Na čele se zrovna nacházel Milenković před Rokem Cerarem a Mladenovićem.

Osm minut před koncem se opět začalo závodit a čím blíž byl konec, tím agresivnější manévry začali jezdci předvádět. Nik Štefančič byl vytlačen mimo trať, jiní dostávali černo-oranžové vlajky, které znamenaly, že jezdec musí do boxu a nechat si opravit vůz.

V nájezdu do posledního kola jelo devět jezdců v jedné sekundě a klíčový byl pro všechny jezdce správný nájezd na cílovou rovinku. Ještě do posledních metrů vedl závod Marko Blaževski, ale těsně před cílovou rovinkou se propadl až na čtvrté místo. Skvělý slip stream předvedl Matej Ivanuša, který vyhrál s náskokem 0,096 sekundy před Davidem Stuškem a třetím Nikem Štefančičem.