Formulový závod se stal kořistí Sandra Zellera

Formulový závod se stal kořistí Sandra Zellera

Dramatickou přetahovanou o první místo předvedli formuloví jezdci Sandro Zeller a Alessandro Bracalente v prvním závodu L21 Formula na Red Bull Ringu. Bracalente s Zellerem startovali z první řady, přičemž Ital pole-position po zhasnutí červených světel dostatečně nevyužil a do čela se propracoval Zeller. Švýcar pak několik kol vedl bohaté startovní pole o třiceti jezdcích, ovšem Bracalente mu celou dobu dýchal na záda a Zellera za několik kol předjel. Brancalente však čelo závodu neudržel a znovu spadl za Zellera, který už si vedení uhlídal a cílem projel jako vítěz.

Za Zellerem a Bracalentem dojel s odstupem Philipp Regensperger a čtvrtou pozici obsadil Ital Andrea Cola z týmu Monolite Racing. Na pátém místě skončil Marcel Tobler. a zároveň první ve třídě D2-2.0 skončil Janos Magyar s formulí Master.

Celý závod bych charakteristický pro časté souboje kolo na kolo a výměna pozic se odehrávala i na pozicích ve třídě F3 Trophy. Ta se nakonec stala kořistí Bartolomieje Mireckiho s formulí Renault, který za sebou nechal Antonína Suse s dallarou. Třetí místo pak vybojoval  Vladimír Netušil z týmu Efffective Racing. Ve třídě F4 Trophy se stal vítězem Lars Baumeler a pohár ve třídě D2-2.0 Přebíral Janos Magyar ve formuli Masters.

COMMENTS