Formulová show v Rakousku, na startu bylo téměř 40 monopostů

Formulová show v Rakousku, na startu bylo téměř 40 monopostů

Rakouský okruh Red Bull Ring je mezi formulovými piloty oblíbenou destinací a uplynulý víkend ESET V4 Cupu to jasně potvrdil. Na startu se sešlo 37 monopostů čtyř kategorií, z nichž měly nejpočetnější zastoupení formule 3.

Startovní rošt málem končil v úrovni poslední zatáčky, pohled na zaplněný prostor startu a cíle byl důkazem toho, že formulovému závodění se daří, obzvlášť v Rakousku. Pestrobarevné monoposty připravily divákům na tribunách výbornou show a druhý víkendový závod okořenil i vydatný déšť.

V sobotu se jezdilo na suchu a poli F3 vévodil Sandro Zeller. Kolem sebe měl velmi vážné soupeře, ale dva z nich byli z bojů vyřazeny už v prvním kole. Vítěz závodů na Hungaroringu Tom Beckhäuser a Ital Andrea Cola se stali obětí nehod v ostrých zatáčkách Red Bull Ringu. Zatímco Beckhaüser odstoupil, Cola pokračoval a z poslední pozice se probojoval na sedmé místo.

Švýcar Sandro Zeller měl tak usnadněnou cestu za vítězstvím a jezdil daleko před konkurencí. Jen jeden jezdec mu dával opravdu zabrat – Alessio Deleda. Oba dělily v cíli necelé dvě sekundy a jejich nejrychlejší časy by naprosto totožné, resp. Zeller byl o 0,067 sekundy rychlejší. Jako jediní se dostali pod hranici jedné minuty a osmadvaceti vteřin na kolo. V pořadí třetí Antonie Bottiroli jejich tempu nestačil.

Před druhým závodem se nad okruhem spustil liják, a přestože během startovní procedury už nebylo deštníků zapotřebí, dráha byla stále mokrá a peloton kroužil několik úvodních kol za safety carem. V těchto podmínkách se stíraly technické rozdíly mezi jednotlivými monoposty a do popředí se dostával jezdecký talent. Jen bylo zapotřebí nechybovat. Zatímco hodinám v poslední zatáčce se nevyvaroval Sandro Zeller, motivovaný Tom Beckhäuser měl jasný cíl – vítězství. To se mu s jasnou převahou podařilo a z šestého místa se brzy posunul na vedení. Alessio Deleda byl znovu jediným mužem, který dokázal konkurovat lídrovi závodu. Jejich rozdíl byl pod šachovnicovým praporkem pouhých 1,5 sekundy.

Formule 3 sice měla početní převahu, ale v počtu monopostů se rozhodně nenechala zahanbit formule Renault, které v prvním závodě vévodil úřadující šampion Bartlomiej Mirecki před Nicem Gruberem a Thomasem Areggerem. První dva jmenovaní pak předváděli nádherný souboj ve vodní tříšti druhého závodu. Byl to tentokrát Gruber, kdo přebíral vítězný pohár a na stupních vítězů ho doplnili Mirecki a Robert Hefler.

V bohatém startovním poli nechyběly ani monoposty formule 4, s nimiž jezdili Stefan Fürtbauer a Marius Morosan a přesně v tomto pořadí dokončili i oba závody.

Po dvou podnicích na Hungaroringu a Red Bull Ringu si průběžné vedení v hodnocení F3 upevnil Tom Beckhäuser a čtrnácti bodový náskok ve formuli Renault drží junior Robert Hefler. V F4 má zatím navrch Stefan Fürtbauer, který proměnil čtyři starty ve dvě vítězství a další dvě pódiová umístění.

Výsledky závodů
Formula L21 Race 1Formula L21 Race 2

Průběžné pořadí
ESET V4 CUP – JUNIOR TROPHY

Foto: Harald Lindtner/werace.TV