Formulím v sobotu dominoval Brajnik

Formulím v sobotu dominoval Brajnik

Sobotní formulový závod ovládl na Slovakia Ringu Paolo Brajnik. Druhý dojel Tom Beckhäuser, který zároveň opanoval kategorii F3, a třetí pozici obsadil János Magyar.

Po nejrychlejším čase v kvalifikaci opanoval Paolo Brajnik na Slovakia Ringu také první víkendový závod a dojel si již pro své páté letošní vítězství ve třídě E2-1600.

Změn nedoznala ve srovnání se startovním roštem ani celková druhá příčka. Na ní totiž projel pod šachovnicovou vlajkou Tom Beckhäuser, který zároveň letos už pošesté triumfoval v hodnocení F3.

Český závodník ovšem hned po startu o své kvalifikační umístění přišel ve prospěch Jánose Magyara, který závod zahajoval ze 3. místa. Zanedlouho ale patřilo absolutní druhé místo znovu Beckhäuserovi. Maďarský závodník se totiž ještě během úvodního okruhu dopustil jezdecké chyby a propadl se v pořadí. Ve zbývajícím průběhu závodu se ale dokázal probít zpět na stupně vítězů a cílem projel jako třetí.

Co se týče ostatních pódiových pozic ve třídě F3, druhou pozici obsadil v celkovém pořadí čtvrtý Andrea Cola. Na třetí příčce se pak umístil další Ital a to Luca Iannaccone.

Hodnocení Formule Renault patřilo Nicu Gruberovi před druhým Bartolomiejem Mireckim a třetím Robertem Heflerem. Z dvojice Stefan Furtbauer a Patrick Schober, která nastoupila ve třídě F4, byl úspěšnější první jmenovaný.