Filip Salaquarda zůstává nepřekonán i ve vytrvalosti

Tým I.S.R. doposud neprohrál. Filip Salaquarda si s Audi R8 LMS GT3 dojel pro čtvrté vítězství za sebou a ve vytrvalosti prozatím nenašel přemožitele.

Miro Konopka předvedl nejlepší start a převzal vedení závodu před Filipem Salaquardem, nicméně český závodník na nic nečekal a v nejzazší části tratě převzal zpět vedení. I tentokrát byla první šikana pro některé jezdce příliš těsná a Kurt Wagner s Lamborghini Super Tropheo otočil do protisměru Petra Lisu v KTM GTX týmu RTR projects.

Libor Milota začal útočit na druhého Konopku, ten však zajížděl velmi rychlá kola a Milota nemohl najít recept na předjetí. Kurt Wagner mezitím obdržel desetisekundovou penalizaci za incident v první zatáčce.

Za stále bojujícím Konopkou a Milotou jezdil se ztrátou Gregor Zsigo, kterého měl během zastávek v boxech střídat Štefan Rosina. Na celkovém pátém místě držel vedení v kategorii GTX Václav Janík s KTM GTX.

V polovině závodu se otevřelo okno pro zastávky v boxech, což byla pro Milotu příležitost k překonání Konopky, který zajel k mechanikům jako první. Milota se pokusil zvrátit pořadí v závodě ve svůj prospěch, ale strategie nevyšla a z boxů vyjel o několik sekund za Konopkou.

Mezitím se nad okruhem snesl lehký déšť, jenž strašil závodníky po celý den, ale nakonec se rozpršelo až během vytrvalosti. Jezdci zvolnili tempo, ale nadále si drželi své pozice. Salaquarda s přehledem kraloval závodu, za ním dojel Miro Konopka z týmu ARC Bratislava a třetí skončil Libor Milota z GT2 Motorsport. Čtvrté místo patřilo posádce Zsigo-Rosina s BMW M4 GT3 týmu Racing Trevor a pátý dojel Daniel Skalický s Audi R8 LMS ultra.

Na celkovém pátém místě dojela posádka vozu KTM GTX Václav Janík a Petr Majer. Dvojice zároveň zvítězila v kategorii GTX před Petrem Lisou a Pavlem Sovičkou, rovněž jedoucí s KTM GTX.

V kategorii GTC se navzdory desetisekundové penalizaci po incidentu v první zatáčce radovali Kurt Wagner a Josef Záruba s Lamborghini Super Tropheo. Stříbrno brali Petr Brecka a Karel Neffe s Porsche 911 GT3 Cup.

Duel vozů TCR vyšel ve prospěch posádky Bartosz Groszek – Radim Adámek s Audi RS3 TCR, která porazila vůz Cupra Andrease Kohlerta. V kategorii GT4 zvítězil Antal Zsigo s BMW M4 GT4 a rámci klasifikace D5 zvítězil Maxwell Polzler s KTM X-Bow R.