Filip Salaquarda odjíždí z Hungaroringu neporažen

Filip Salaquarda z týmu I.S.R. prožil na Hungaroringu stoprocentně úspěšný víkend. Po sobotních výhrách v prvním sprintu i vytrvalosti přidal prvenství i ve druhém sprintu a z Maďarska si odváží maximální počet trofejí.

Z první řady startovali Salaquarda s Audi R8 a Miro Konopka s prototypem LMP3. Za nimi se seřadili Libor Milota s mercedesem a Jáchym Galáš s lamborghini kategorie GTC. Kdo na startu chyběl, byl Gregor Zsigo, jehož BMW nebylo možné opravit po sobotní nehodě ve vytrvalostním závodě.

Po zhasnutí červených světel si první místo udržel Filip Salaquarda před Konopkou a Milotou. Za nimi se odehrával souboj o vedení v kategorii GTC mezi třemi vozy značky Lamborghini. Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček se snažili udržet za zády Dennise Waszka, nicméně jezdci týmu GT2 Motorsport se podařilo vklínit mezi vozy stáje Mičánek Motorsport.

Salaquarda se okamžitě začal vzdalovat svým pronásledovatelům a rozestupy na dalších místech se rovněž začaly natahovat. Naopak Pavlíček začal tlačit na Waszka, hledající jakoukoliv příležitost k předjetí. Při předjíždění o kolo zpět jedoucích vozů se naopak Waszek přiblížil Galášovi a začal nový souboj, tentokrát o vítězství v GTC. Nicméně Pavlíček by o pár kol později zpět těsně za Waszkem, který nedokázal udržet tempo s vedoucím Galášem a namísto toho opět bránil svou pozici. Pavlíček nakonec pokořil Waszka a okamžitě začal stíhat svého kolegu Galáše, kterého se ještě pokusil předjet v poslední zatáčce posledního kola, ale pomyslná cílová páska byla příliš blízko.

Z dalšího prvenství letošní sezony se tak radoval Filip Salaquarda z týmu I.S.R. Racing. Na druhém místě kategorie GT3 dojel Libor Milota a třetí skončil Piotr Wira. Čtvrtý byl klasifikován Petr Kačírek s Audi. V kategorii GTC zvítězil Jáchym Galáš s náskokem 0,110 sekund před Pavlíčkem. Třetí dojel Dennis Waszek, čtvrtý Franz Lahmer a první pětku uzavřel Petr Brecka – oba s Porsche 911.

Další triumf v kategorii GT4 si odnesl Zénó Kovács s BMW M4 GT4 týmu Racing Trevor. Na druhém místě dojel jeho týmový kolega Antal Zsigo.

Kategorii GTX ovládl Alexander Ober s Lamborghini Huracan. Na druhém místě dojel Pavel Sovička s KTM GTX a těsně za ním Ivan Vlachov s bulharským sportovním vozem Sin Car R1. V TCX zvítězil Daniel Lemmerhoffer s Cuprou týmu Wimmer Werk Motorsport před Nemanjou Milanovicem a Gregem Simunovicem.