Filip Salaquarda dokončil vytrvalostní sezonu pátým vítězstvím

Filip Salaquarda dokončil vytrvalostní sezonu pátým vítězstvím

Dominantní výkon podal Filip Salaquarda z týmu I.S.R. a dosáhl na páté prvenství ve vytrvalosti. V cestě za vítězstvím ho nezastavily ani červené vlajky, které nad okruhem zavlály hned po druhém kole kvůli havárii dvou vozů.

Start závodu proběhl bez komplikací a Miro Konopka udržel s prototypem LMP3 vedení. Za ním se seřadili Filip Salaquarda s audi a Libor Milota s mercedesem. Nicméně na konci druhého kola došlo k nehodě mezi Petrem Lisou a Kurtem Wagnerem v poslední zatáčce. Wagnerovo lamborghini šlo přes střechu a v kačírku se vrátilo opět na kola. Petr Lisa zastavil s poškozeným KTM o kousek dál a na trať musel safety car. Krátce potom byly vyvěšeny červené vlajky.

Po restartu začal Max Hesse s BMW tlačit na Libora Milotu. Hesse je továrním pilotem BMW Motorsport a u týmu Racing Trevor hostuje na závěrečný podnik sezony. Recept na předjetí však Hesse nedokázal najít a několik kol jezdil těsně za nárazníkem červenobílého mercedesu. Milota nakonec zajel k zastávkám v boxech a na trať se paradoxně vrátil opět těsně před Hessem a znovu bránil svou pozici, byť o kolo zpět. I Hesse nakonec zajel k mechanikům, kde ho za volantem vystřídal Gregor Zsigo.

Na absolutním prvním místě projel pod šachovnicovým praporkem Miro Konopka se svým žlutým prototypem. V rámci klasifikace GT3 se stal vítězem Filip Salaquarda před Liborem Milotou a posádkou Max Hesse – Gregor Zsigo.

Skvělý výkon podal Václav Janík s KTM GTX, který zvítězil v klasifikaci GTX a v absolutním pořadí dojel na čtvrtém místě. Janík se zároveň stal šampionem této kategorie, neboť v průběžném hodnocení přeskočil posádku Lisa-Sovička, která odstoupila hned v úvodu. Očekávaný souboj o titul se tak nakonec nekonal. Na druhém místě dojel Antonín Herbeck s Pagani Zonda a třetí skončil János Sánta s Astonem Martin.

Obdobně dopadl i souboj o titul v kategorii GTC. Lídr průběžného pořadí Petr Brecka se závodu nezúčastnil, čímž se otevřela příležitost pro Kurta Wagnera s Josefem Zárubou, nicméně posádka závod z důvodu nehody nedokončila a Brecka tak zůstal na čele a získal titul i navzdory své nepřítomnosti. Na vítězství v závodě dosáhl Franz Lahmer před Bobem Bauem a Richardem Woschitzem, všichni startovali s vozy Porsche GTC.

Antal Zsigo vyhrál kategorii GT4 – jak závod, tak i titul.