FIA Motorsport Games se uskuteční již tento víkend

FIA Motorsport Games se uskuteční již tento víkend

Již během nadcházejícího víkendu se na okruhu ve Vallelunze uskuteční historicky první ročník FIA Motorsport Games, v němž bude mít své zastoupení díky Dušanu Kouřilovi Jr. (cestovní vozy) a Václavu Šafářovi (F4) také ESET V4 Cup.

Letošní ročník ESET V4 Cupu již je sice u konce, fanoušky tohoto šampionátu ovšem čeká v letošním roce ještě jeden zajímavý podnik, který se uskuteční již během tohoto víkendu. Na okruhu ve Vallelunze se totiž bude konat historicky první ročník FIA Motorsport Games, do kterého zasáhne mimo jiné i tato série. Stane se tak navíc hned ve dvou případech.

Ten první představuje kategorie cestovních vozů, v jejíž startovní listině můžeme mezi dvaceti jmény najít také Dušana Kouřila Jr. Český závodník nastoupí stejně jako v letošním ročníku kategorie TCR s vozem Hyundai i30 N TCR, se kterým si v uplynulé sezoně dojel pro dva triumfy a celkovou třetí příčku.

Proti Dušanovi ovšem rozhodně nebudou stát žádní slabí soupeři. Kouřilovi se totiž postaví například velezkušený Tom Coronel nebo hvězdy TCR Europe jako Maťo Homola, Luca Engstler, či Gilles Magnus. Zajímavou postavou na startovním roštu bude také hvězda závodů tahačů Norbert Kiss. Maďar nastoupí s vozem Alfa Romeo Giulietta TCR stáje Unicorse, kterou jsme rovněž letos mohli vídat v ESET TCR.

Nebudou to ale pouze závody cestovních vozů, které budou příznivce ESET V4 Cupu zajímat. Šampionát totiž bude mít své želízko v ohni i ve F4 díky Václavu Šafářovi.

Václav Šafář zasáhl do letošní sezony ESET V4 Cupu během úvodního podniku na Hungaroringu, kde startoval s monopostem specifikace F4.

Ani on se však nemůže těšit na snadné oponenty, neboť o medaile zabojují například někteří z letošních účastníků italského a německého šampionátu této třídy. Mezi ně budou patřit William Alatalo, Niklas Krütten nebo Ido Cohen.

Jak cestovní vozy, tak F4 čekají během víkendu na Apeninském poloostrově dva závody. Zatímco v prvním případě bude o konečném pořadí rozhodovat bodový součet z obou jízd, ve druhém případě zase výsledky hlavního klání.

časový harmonogram podniku