ESET TCR: napínavá podívaná v dešti a vítězství pro Galáše a Vesniče

ESET TCR: napínavá podívaná v dešti a vítězství pro Galáše a Vesniče

ESET TCR pokračoval o uplynulém víkendu na chorvatském okruhu Grobnik, kde se jezdci tohoto šampionátu představili vůbec poprvé. A také vůbec poprvé absolvovali oba závody na mokru.

Částečnou přípravu na vodou zaplavenou dráhu měli piloti už při jednom sprintu na Red Bull Ringu, nicméně to, co prožívali na jinak sluncem ohřívaném Chorvatsku, to byl v určité fázi extrém. Závody ESET TCR se v nabitém programu vtěsnaly na neděli, jezdci si tak užili oba závody v deštivém počasí.

Ten první ovládl Jáchym Galáš a dočkal se svého prvního a tolik kýženého vítězství v ESET TCR s Volkswagenem Golfem týmu GT2 Motorsport. Předvedl naprosto perfektní a dokonalý výkon, startoval z pole-position, zajel nejrychlejší kolo a převzal pohár pro vítěze. Klíčový byl právě start. Během krátké doby získal bezpečný náskok, nemusel ve zpětných zrcátkách kontrolovat soupeře za sebou a naopak se plně koncentroval na jízdu.

Zdálo se, že se pozvolna schyluje k boji s druhé a třetí místo mezi Milovanem Vesničem se Seatem Cupra a Dušanem Kouřilem s Hyundaiem i30. Jakékoliv šance na pódiové umístění Vesniče však zhatil defekt pneumatik a lídr průběžného pořadí musel odstoupit. Do kusu gumy ještě narazil jeho týmový kolega z ASK Vesnič Polák Jakub Wyszomirski s hondou a smůla srbského týmu byla dokonána. Na druhém místě tak dojeli Kouřil a třetí byl klasifikován Petr Čížek. Česká trikolora tím pádem kompletně ovládla stupně vítězů.

Jen co peloton jezdců dokončil první závod, už se pomalu připravoval na další. Za tři hodiny stáli opět na startu, opět v dešti. Na rozdíl od dopolední jízdy, kdy se startovalo za safety carem, tentokrát proběhl klasický pevný start. Ještě tolik nepršelo, ale to se mělo brzy změnit.

Po pěti kolech se na prvním místě držel Vesnič, za ním s desetisekundovou ztrátou jezdil Galáš a na třetím místě Kouřil. Déšť mezi tím sílil, řada jezdců se na vodě ocitla mimo trať a drobnému zaváhání neunikl ani Galáš. Ředitelství závodu se nakonec rozhodlo krátce před koncem sprintu vyvěsit červené vlajky a jízdu ukončit.

Jáchym Galáš se po Chorvatsku dotáhl na lídra Vesniče na rozdíl patnácti bodů a na třetí místo poskočil Petr Čížek. První body bral při premiéře Roland Amrein. Juniorský pilot maďarského týmu Unicorse, který se v Chorvatsku představil s krásnou bílou Alfou Romeo Giulietta, musel čelit extrémně těžkým podmínkám, nicméně debut zvládl se ctí.

Průběžné hodnocení
ESET TCR