ESET TCR čeká premiéra na Grobniku

ESET TCR čeká premiéra na Grobniku

Šampionát ESET TCR bude ve dnech 26.–28. července pokračovat třetím podnikem sezony. Cestovní vozy TCR tentokrát poprvé zamíří na chorvatských okruh Grobnik nedaleko přímořského města Rijeka.

Po čtyřech odjetých závodech na Hungaroringu a Red Bull Ringu vede průběžného hodnocení Milovan Vesnič se Seatem Cupra TCR, nicméně situace ve startovním poli je závod od závodu čím dál vyrovnanější a srbskému pilotovi rostou noví soupeři, těch bude na Grobniku víc než kdy předtím.

V Grobniku bude k vidění dlouho očekávaný maďarský tým Unicorse s Alfou Romeo Giulietta 2017, kterou bude po dráze vodit Roland Amrein. Bude zajímavé sledovat, jak si povede mezi jezdci, kteří startují od začátku sezony nebo debutovali v předchozím podniku na Red Bull Ringu. Právě v Rakousku se například poprvé představili se svými vozy Tomáš Pekař (Renault Megane) a Dušan Kouřil (Hyundai i30). Tito dva mladí jezdci včetně Jáchyma Galáše s VW Golfem předvedli na Red Bull Ringu nádhernou podívanou a lze předpokládat, že své umění i bojovnou jízdu předvedou i na rychlé a úzké chorvatské trati.

Týmovým kolegou Tomáše Pekaře bude Franjo Kováč, jenž na v Rakousku čelil technickým potížím a nevystartoval do žádného se dvou sprintů. Obdobně na tom byl Radim Adámek, který se zúčastnil jen prvního závodu. Oba tak budou chtít přivézt z Chorvatska mnohem lepší výsledky.

Lídrem ESET TCR je tedy Milovan Vesnič s náskokem deseti bodů před svým týmovým kolegou Jakubem Wyszomirskim s Hondou Civic. Na třetím místě se drží díky stabilním výsledkům Petr Čížek se Seatem Cupra z týmu Fullinrace Academy. V poli nebude chybět ani jeho týmový kolega Carol Wittke nebo Rudi Pesovič s Audi RS3 LMS.

Želízkem v ohni pro místní diváky bude domácí Žarko Knego z týmu Auto Klub Dubrovnik s vozem Seat Cupra TCR. Rozhovor s Knegem si můžete přečíst zde

Startovní listina
TCR

Průběžného bodové hodnocení
ESET TCR