ESET Race Star je skvělý projekt zejména pro mladé a talentované jezdce, říká Mladenović

ESET Race Star je skvělý projekt zejména pro mladé a talentované jezdce, říká Mladenović

Mihajla Mladenoviče můžeme letos vídat v závodech kategorie Twingo Cup. Po podniku na Slovakiaringu se nachází na čtvrté příčce celkového pořadí s 82 body. Jak je s letošní sezonou spokojen? A co si myslí o projektu ESET Race Star? Mimo jiné i na tyto dvě otázky odpověděl v našem rozhovoru.

Letos vás můžeme vídat v kategorii Twingo Cup. V průběžném pořadí se momentálně nacházíte na čtvrté příčce. Jak jste zatím se sezonou spokojen?

Abych byl upřímný, tak jsem spokojen. Když uvážíme, že s tímto autem letos závodím poprvé a že jsem jel poprvé i na všech tratích, tak jsem si vedl skvěle a pravidelně jsem se pohyboval na špici. Tři závody jsem kvůli chybám jiných jezdců nedokončil a to mi sebralo šanci bojovat o titul. Stále ale můžu skončit třetí a možná i druhý.

Poslední podnik na Slovakiaringu byl pro vás o něco méně úspěšný. Zatímco v Grobniku jste vyhrál oba závody, na Slovensku jste první závod nedokončil a ve druhém jste obsadil čtvrtou pozici. Jaké jsou vaše dojmy ze Slovakiaringu?

Už v pátek při volném tréninku jsem viděl, že moje auto je mnohem pomalejší než ostatní. Před kvalifikací jsme se to pokoušeli vyřešit. To se nám ale nepodařilo a v kvalifikaci jsem zajel jedenáctý čas. Znovu jsme se snažili zjistit, kde je problém a vyřešit ho před prvním závodem, opět jsme ale neuspěli.

Z jedenáctého místa jsem se dostal na sedmé. Dále jsem se ale posunout nemohl, protože auto bylo na rovinkách pomalé. Měl jsem problémy pozici udržet a poté jsem měl kontakt s jedním z jezdců, po kterém jsem musel odstoupit. Přišel jsem o přední nárazník a měl jsem tak problém s aerodynamikou.

Do druhého závodu se startovalo podle výsledků toho prvního a já byl tak na posledním 22. místě. Postupně jsem se dostával dopředu a dokončil jsem závod na čtvrtém místě. Třetí příčka mi unikla jenom o vlásek.

Závodíte s podporou projektu ESET Race Star. Co si o tomto projektu myslíte?

Myslím si, že je to skvělý projekt, zvláště pak pro mladé a talentované jezdce, kteří by si závodění na této úrovni jinak nemohli dovolit. Doufám, že to pro některé bude dobrý výchozí bod pro vstup do větších šampionátů a cesta ke kariéře v motorsportu.

V Grobniku letos Mihajlo Mladenović vyhrál dva závody. Foto: Archiv Mihajla Mladenoviče

Můžete popsat, jak přesně vám podpora projektu ESET Race Star pomáhá?

Pomáhá mi hodně, jsem velice vděčný Josefu Křenkovi. Dal mi šanci opustit mou zemi a možnost vyzkoušet si evropské tratě. Doufám, že je s mými výsledky spokojen a že bude zvažovat mou podporu i pro rok 2022.

Úvodní foto: Archiv Mihajla Mladenoviče