ESET iSeries se o víkendu vrací na Slovakia Ring

ESET iSeries se o víkendu vrací na Slovakia Ring

O víkendu je na programu čtvrté dějství virtuálního šampionátu ESET iSeries. Piloti opět změří síly na Slovakia Ringu.

Virtuální šampionát s názvem ESET iSeries se blíží do cílové rovinky. O víkendu se totiž uskuteční již předposlední čtvrtý podnik tohoto seriálu. Jeho dějištěm bude okruh Slovakia Ring, kde se startovní pole představilo už během dubna v rámci druhého závodního víkendu sezony.

V dosud odjeté trojici podniků, která sestávala celkem z šesti závodů, jsme byli svědky vítězství pětice různých závodníků. Úvodní klání na Hungaroringu si zcela podmanil Petr Fulín, který ovládl obě víkendové jízdy. Poté jsme již ale na nejvyšším stupni pokaždé viděli jinou tvář. Zatímco úvodní závod druhého podniku na Slovakia Ringu patřil Pavlu Gellnerovi, ve druhém kraloval domácí Dávid Němček. Chorvatský Grobnik pak byl před dvěma týdny svědkem triumfů Josefa Záruby (první závod) a Antonia Citery (druhý závod).

V průběžném pořadí je na tom nejlépe Záruba. Pilot stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra podává konzistentní výkony a zatím ani v jednom závodě nechyběl mezi nejlepší čtveřicí. Na kontě má celkem 100 bodů. Druhý Petr Fulín (81 bodů) ztrácí na svého krajana 19 bodů. Třetí příčka patří dalšímu Čechovi Pavlu Gellnerovi (75 bodů).

V intervalu 50 bodů, což je maximální suma, kterou bude možné během nadcházejícího víkendu získat, se ale nacházejí rovněž čtvrtý Bartlomiej Mirecki (66 bodů) a pátý Dávid Němček (64 bodů). I jeden z této dvojice tak může teoreticky figurovat na konci víkendu v čele průběžného hodnocení. Až 50 bodů bude možné získat také během finálového závodního víkendu v Brně, což znamená, že celkově zůstává ve hře dokonce 100 bodů a matematická naděje na zisk titulu tak žije prozatím u všech jezdců.

V týmové klasifikaci patří první místo stáji Mičánek Motorsport powered by Buggyra (124 bodů). Druhý je Vekra Racing Team (95 bodů) a třetí Fullinrace Academy (81 bodů).