ESET iSeries odstartuje již tento víkend

ESET iSeries odstartuje již tento víkend

Historicky první podnik virtuálního šampionátu ESET iSeries je na programu již během tohoto víkendu. Závodníci absolvují první měření sil na Hungaroringu.

Na bitvy na skutečných okruzích si ještě sice nějakou tu chvíli počkáme, nudit se ale nebudeme již během tohoto prvního květnového víkendu. Svou premiéru si totiž odbude nový esportový šampionát ESET iSeries. Historicky první klání této série přivítá ve virtuálním prostoru Hungaroring.

Úvodní měření sil odstartuje v neděli ve 20:00 kvalifikací. Ta potrvá deset minut a rozhodne o postavení na startovním roštu pro úvodní závod víkendu, do kterého se startovní pole vydá ve 20:15. Druhá víkendová bitva, na jejímž startovním roštu se piloti seřadí podle výsledků první jízdy, pak započne ve 20:45. Oba závody potrvají 25 minut.

Těšit se navíc můžeme i na řadu vynikajících závodníků. Součástí startovního pole totiž budou například vítěz závodu WTCR Maťo Homola, jediný český pilot formule 1 v historii Tomáš Enge, dvojnásobný evropský šampion v závodech tahačů David Vršecký, trojnásobný mistr Evropy v závodech cestovních vozů Petr Fulín, někdejší celkoví vítězové našeho šampionátu Jakub Knoll se Štefanem Rosinou a mnoho dalších.

Přímý přenos z úvodního podniku sezony bude možné sledovat na Youtube nebo také na našich oficiálních facebookových stránkách.