Ernst Kirchmayr a Philipp Baron vyhráli vytrvalostní závod

Dvojice Ernst Kirchmayr a Philipp Baron vyhrála s Ferrari 488 GT3 podvečerní vytrvalostní závod na Red Bull Ringu. Kategorii vozů GT3 dominovali už v kvalifikaci, v závodě pak zajeli nejrychlejší kolo a zaslouženě vyhráli.

Celkově vystartovalo do závodu 42 vozů, kombinující jak ESET Cup, tak i závod P9 Endurance. Závodní automobily ESET Cupu však měly jasnou početní převahu a díky relativně krátké trati neměli jezdci mnoho příležitostí na chvíli vydechnout a soustředit se na prázdnou trať před sebou. Každou chvíli museli někoho předjíždět, nebo byli předjížděni.

Hodně předjížděcích manévrů absolvovali Ernst Kirchmayr a Philipp Baron, kteří hodinový závod ovládli a druhému vozu kategorie GT3 nadělili kolo ztráty. Jezdecké duo z týmu Baron Motorsport nezastavil v cestě za prvenstvím ani opakovaný výjezd safety caru, který se na trať vydal ve třech případech. V tom posledním vyjel v posledních minutách závodu, kdy se na trať spustila nečekaná přeháňka a jezdci měli potíže udržet své vozy na trati.

Na druhém místě kategorie GT3 byla klasifikována posádka Gregor Zsigo – Dennis Waszek s BMW M4 GT3 a třetí místo bral sólově jedoucí Libor Milota s Mercedesem AMG GT3. Čtvrtý skončil Piotr Wira rovněž s Mercedesem AMG GT3.

Kategorii GT4 vyhrála italsko-slovinská dvojice Luca Panizzi – Predrag Šainović s Mercedesem AMG GT4. Zde byl souboj o prvenství poměrně těsný, Samuel Vetrák a Marián Bíž s BMW M4 GT4 týmu Šenkýř Motorsport měli závod dobře rozjetý, a nakonec skončili na druhém místě před týmovým kolegou Petrem Švantnerem, rovněž s BMW M4 GT4.

Kategorii GTC zastupovaly pouze pohárové vozy Porsche, takže nebylo pochyb o tom, která značka vyhraje. Otázkou bylo, která posádka. Nakonec zvítězila dvojice Kaczmarski-Lisowski před Franzem Lahmerem a třetím Gerald Hofer.

V kategorii GTX zvítězil Martin Koch s KTM GTX a prvenství v kategorii GTC-x bral Holger Baumgartner s KTM X-Bow.