Druhý podnik TCR Malajsie s Brutal Fish a Gruberem

Druhý podnik TCR Malajsie s Brutal Fish a Gruberem

Druhým podnikem pokračuje o víkendu letošní sezona zimního šampionátu TCR Malajsie. I tentokrát uvidíme v akci loňské účastníky naší série – stáj Brutal Fish a Nica Grubera.

Fanoušci našeho šampionátu si budou moci během nadcházejícího víkendu po čase opět zpříjemnit dlouhé čekání na start nové sezony. V malajsijském Sepangu totiž bude na programu druhý podnik zdejšího šampionátu TCR a součástí jeho startovní listiny budou znovu dva účastníci loňského ročníku – stáj Brutal Fish a Nico Gruber.

Oba dva zástupci našeho šampionátu navíc vstoupí do druhého ze třech dílů této zimní série ve velmi slibné pozici. Jezdec slovenského týmu Daniel Lloyd se totiž po dvojici stříbrných úspěchů v úvodním závodním víkendu nachází na čele průběžného pořadí (40 bodů).

https://www.instagram.com/p/B8eTySAho_A/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Dobře je na tom ale také Gruber. Loňský vicemistr kategorie Formule Renault 2.0 totiž během lednového klání zažil úspěšný debut na scéně cestovních vozů. Do cíle prvního závodu víkendu sice Rakušan hájící barvy Hyundai Teamu Engstler nedojel, v tom druhém již ale vystoupil na nejvyšší stupeň a nyní figuruje na celkové čtvrté pozici (25 bodů).

https://www.instagram.com/p/B8ERw6QjFSC/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

V porovnání s prvním podnikem sezony ovšem budou mít tentokrát oba závodníci jednoho soupeře navíc. A rozhodně nepůjde o žádné bezvýznamné jméno. Ke startovnímu poli se totiž připojí loňský šampion TCR Europe Josh Files. Brit usedne za volant vozu Hyundai i30 N TCR stáje Solite Indigo Racing.

Podnik odstartuje v pátek, kdy se uskuteční volné tréninky a kvalifikace. Obě dvě závodní jízdy pak na jezdce čekají v sobotu.

titulní fotografie: TCR Malaysia/Facebook