Druhý formulový závod na Hungaroringu ovládlo trio Italů

Druhý formulový závod na Hungaroringu ovládlo trio Italů

Druhý letošní formulový závod na Hungaroringu ovládla trojice italských závodníků startujících s monoposty F3 Dallara.

Jako první projel cílem Andrea Cola (Monolite Racing), jenž tak zopakoval včerejší vítězství. Body za druhé místo bral Ricardo Perego (Twista Italia) a z bronzu se radoval Lorenzo Rasero (Puresport).

Kategorii starších formulových vozů F3 Trophy vyhrál loňský šampión Bartolomiej Mirecki (Formula Renault) z týmu BM Racing Team. Druhý skončil Manfred Lang (Dallara Opel/LS Performance) a bronz připadnul rakouskému veteránovi Franzi Wössovi z týmu Franz Wöss Racing.

„Je to má již třicátá sedmá sezóna a tak si závodění již jen užívám. Jsem rád, že se mi stále daří držet krok s mladšími kolegy. Tady se nás sešlo skoro třicet a myslím, že jsme maďarským fanouškům předvedli dva krásné závody,“ tak zněla slova rakouského matadora po opuštěn parc fermé.

V maďarsku se neztratili ani čeští jezdci Antonín Sús, Václav Šafář a Tomáš Chabr.

Antonín Sús skončil na čtvrtém místě kategorie F3 Trophy a Václav Šafář s monopostem Formula 4 si  do své sbírky přidal další pohár za vítězství v této stále nové kategorii. Chomutovský Tomáš Chabr po sobotním smolném závodě avizoval, že do nedělní jízdy nenastoupí. Nakonec se však na poslední chvíli podařilo jeho pošramocenou formuli Renault připravit a nestor českého formulového sportu si tak z Maďarska odváží alespoň body za osmé místo.

COMMENTS