Dramatický závod ESET TCR vyhrál Tomáš Pekař

Dramatický závod ESET TCR vyhrál Tomáš Pekař

Co dokáže postupně usychající trať v kombinaci s cestovními vozy se diváci na Red Bull Ringu mohli přesvědčit v rámci závodu ESET TCR, který byl, co se týče soubojů o pozice, vrcholem celého víkendu.

Vzhledem k tomu, že trať byla stále ještě mokrá, nasadili všichni jezdci pneumatiky se vzorkem. Z pole-position startoval Milovan Vesnič a zdálo se, že si jede pro druhé víkendové prvenství. Naopak druhému Galášovi s Golfem TCR se start opět nezdařil a propadl se o několik pozic dozadu. Naštěstí se brzy dostal opět dopředu a rozehrál souboj s Tomášem Pekařem s Renaultem Megane a Dušanem Kouřilem s Hyundaiem i30. Trojice jezdila v těsném sledu. Skupince vévodil Kouřil, na kterého permanentně útočil Galáš a vše sledoval Pekař, připravený kdykoliv využít nabídnuté příležitosti.

Když se závod přehoupl do své druhé poloviny, Vesničův náskok na čele se začal ztenčovat. Už na první pohled bylo jasné, že jeho auto není v dobré kondici a trápí ho technické problémy. Trojici českých pilotů netrvalo dlouho a Vesniče sesadili z pozice lídra. V sedmém kole se tak ve vedení objevil Kouřil, jenž hned v následujícím kole podlehl Galášovi. Bohužel Galáše provázela smůla i na Red Bull Ringu a defekt pneumatiky jej připravil o možné prvenství. Kouřil se proto znovu dostal do vedení, nicméně po dalším kole ho předjel zkušený Tomáš Pekař a dramatický závod, v němž se pětkrát měnilo vedení, vyhrál s náskokem necelých pěti vteřin před Kouřilem.

Na třetím místě dojel Rudi Pešovič s Audi RS3, čtvrtý skončil Jakub Wyszomirski s Hondou Civic R a první pětku uzavřel Petr Číček se Seatem Cupra.

Výsledky
ESET TCR Race 2