Drama do poslední zatáčky, Milota vyhrál před Zárubou

Drama do poslední zatáčky, Milota vyhrál před Zárubou

Napínavý souboj Libora Miloty a Josefa Záruby okořenil závěrečný závod letošní sezony ESET GT. Ačkoliv oba závodili v jiné kategorii, na dráze Automotodromu Brno bojovali jako kdyby šlo o absolutní vítězství.

Tentokrát se uskutečnil společný start sportovních prototypů a vozů GT. Důvodem byla dvě zaváděcí kola, přičemž safety car před vozy GT zajel do boxové uličky a startovní pole se tak sjelo dohromady. Tím pádem přesně třicet závodních vozů odstartovalo společně a absolutního vedení se ujaly prototypy týmu ARC Bratislava v čele s Mirou Konopkou.

Skupinu vozů GT vedl Libor Milota, který zajel nejrychlejší čas v dopolední kvalifikaci před Josefem Zárubou, Antonínem Herbeckem a Dennisem Waszkem. Milota si vedení uhájil před svými pronásledovateli Zárubou a Herbeckem. Waszek pak s vedoucí trojicí ztratil kontakt, když se dlouho snažil předjet dva prototypy. Za Waszkem se pak v těsné blízkosti drželi Piotr Wira, Martin Koch a Clemens Stadler a Daniel Drexel.

Milota si mezitím vytvořil malý náskok na Zárubu, ale ten se v poslední fázi začal zmenšovat a Záruba začal hledat příležitost k předjetí červenobílého mercedesu. Při prvním pokusu ve Schwantzově zatáčce nechybělo mnoho a mezi mercedesem a lamborghini došlo ke kontaktu. Při dalším pokusu ve stejném místě se už obě auta o sebe otírala, nicméně Záruba byl dlouhý na brzdy a Milota díky tomu udržel svou pozici. V posledním kole ještě mohl jejich souboj ovlivnit o kolo pozadu jedoucí jezdec v cestovním voze, nicméně trojice závodníků zvládla situaci profesionálně a Milota projel pod šachovnicovým vlajkou těsně před Zárubou.

Milota si tak v kategorii GT3 odnáší z celého víkendu maximální úspěch. V sobotu vyhrál sprint i vytrvalost a v neděli druhý sprint. Za ním v klasifikaci GT3 dojeli Piotr Wira a Petr Kačírek. Vítězem kategorie GTC se stal Josef Záruba před Dennisem Waszkem a Clemensem Stadlerem. Waszek zároveň potvrdil titul v GTC, ke kterému mířil celou sezonu. Antonín Herbeck triumfoval v kategorii GTX před Danielem Drexelem a Martinem Kochem.

Ve sportovních prototypech D5 zvítězil Miro Konopka před Maťem Konopkou a Maxem Gripem.