Dennis Waszek letos opět usedne za volant dvou vozů

Dennis Waszek letos opět usedne za volant dvou vozů

Dennis Waszek loni bojoval o body v kategoriích GT3 a GTC. I v roce 2022 bude mít o dvojitou práci postaráno. Ve sprintech opět pojede s Lamborghini Supertrofeo a ve vytrvalostních závodech usedne za volant nového BMW M4 GT3 týmu Racing Trevor.

Jaký Vás letos čeká závodní program v ESET Cupu?
Letos plánuji jet s dvěma vozy. S tátou Boleslavem se budeme dělit o Lamborghini Supertrofeo, já budu závodit ve sprintech a táta ve vytrvalostních závodech. Dále pojedu v týmu s Gregorem Zsigem s novým vozem BMW M4 GT3.

S Gregorem Zsigem jste loni byli sehranou dvojicí ve vytrvalosti, dvě prvenství a tři druhá místa. S jakým cílem vstupujete do letošní sezony?
Na prvním místě bude nutné se seznámit s novým autem a všechno doladit, abychom mohli pokračovat ve výsledcích jako minulý rok. Cílem je vyhrát celý šampionát.

Kdybyste nevynechal úvodní podnik, stal byste se společně se Zsigem šampionem ve vytrvalosti. Nelitujete vynechaného Hungaroringu?
Náš tým obsadil dvě místa v první trojice celkového hodnocení, přičemž Gregor byl první, takže to byl skvělý výsledek. Hungaroring mám moc rád, takže lituji jen toho, že jsem si nemohl užít onoho úvodního závodu ESET Cupu.

Zároveň se Zsigem jste ve vytrvalosti jezdil i se svým tátou Bolkem. Není to náročné, přesedat během jednoho závodu z jednoho typu auta do druhého?
Fyzicky mi to až tak náročné nepřišlo, ale přesednout z BMW M6 GT3, která je obrovská a má motor vpředu, do malého Lamborghini s motorem uprostřed je obtížné. V obou autech sedíte úplně jinak, máte jiný výhled a rovněž styl jízdy je jiný. Trvá několik zatáček, než si člověk zvykne a může jet na 100 %.

V takových případech je nesmírně důležitá i strategie, aby na Vás některý z jezdců nečekal. Máte pevně danou strategii, které se striktně držíte?
Většinou byla strategie taková, abych s BMW zajel co nejdříve do boxu a táta co nejpozději s Lamborghini. Tím pádem bylo dost času se připravit na výměnu.

Koho považujete za největšího soupeře v letošní sezoně?
Ještě úplně nevím, kdo všechno pojede, ale určitě se budu těšit na všechny soupeře, proti kterým nastoupíme. Minulý rok jsme viděli velké souboje v GT3 s týmy jako Olimp Racing, Buggyra nebo Good Speed Racing. Také v GTC byly napínavé okamžiky s týmy Basenhurt nebo RTR Projects. Tak snad bude tento rok ještě zajímavější.

Který z okruhu v kalendáři ESET Cupu Vám nejvíce sedí?
Vnímám to každý rok jinak. Loni to byl Slovakiaring a Grobnik. Uvidíme, jaký mi bude sedět letos.

Co říkáte na návrat Red Bull Ringu?
Na Red Bull Ringu dokážu být rychlý, takže z návratu do kalendáře mám radost. Jde o velice zábavný okruh a mám rád prostředí, ve kterém se nachází. Už se moc těším.