Další podnik ESET V4 Cup se rozjíždí, tentokrát v Chorvatsku

Další podnik ESET V4 Cup se rozjíždí, tentokrát v Chorvatsku

Tento víkend startuje třetí podnik ESET V4 Cupu, který podruhé v historii hostí rychlý okruh Grobnik nedaleko přístavního města Rijeka. Na rozpáleném chorvatském asfaltu se sejdou desítky cestovních a sportovních vozů i monopostů.

Oblíbená kategorie vozů GT bude znovu zastoupena řadou speciálů specifikace GT3. Lídr průběžného pořadí ESET GT3 Richard Chlad má po smolné havárii na Red Bull Ringu své audi znovu pohromadě a bude bojovat o to, aby si upevnil pozici na čele tabulky před vždy rychlým Marcinem Jedlinskim, který rakouské závody vynechal. Ve startovním poli GT3 toto duo ještě doplní Libor Milota, Stanislaw Jedlinski a Rudolf Machánek s mercedesy a premiérově i Rado Raspet s audi.

S vozem BMW M4 kategorie GT4 opět pojede Gregor Zsigo a v rámci TC-3500 se sejde osm cestovních speciálů v čele Markem Jedloczkim, který doposud proměnil své čtyři starty ve čtyři výhry. Jedloczky závodí se Seatem Cupra v barvách Zengo Motorsport. Právě tento maďarský tým bude mít ve startovním poli největší zastoupení. Pojedou za něj i Tamas Tenke, Csaba Toth a Gabor Kismarty-Lechner.

Bohaté zastoupení bude mít kategorie ESET TCR, kde nebude chybět dominující Milovan Vesnič se Seat Cupra TCR a jeho nejbližší vyzyvatelé jako Jáchym Galáš, Tomáš Pekař nebo Dušan Kouřil. Více informací ZDE

Na Grobniku budou mít bohaté zastoupení i monoposty. Na listině přihlášených figuruje osmnáct monopostů kategorií F3, E2-2000, formule Renault a F4. Nejsledovanější a nejrychlejší jsou formule 3, kterým vévodí Tom Beckhäser z týmu Franze Wösse. Lze předpokládat, že jeho největším oponentem bude Andrea Cola, jenž se s českým závodníkem potkává na okruzích i v jiných formulových šampionátech a nedávno došlo mezi touto dvojicí k nehodě. V dalších kategoriích nebudou chybět ani Robert Hefler, lídr formule Renault, vedoucí muž F4 Stefan Fürtbauer a nejrychlejší muž E2-2000 Paolo Brajnik.

Blatník na blatník, plech na plech, tak lze charakterizovat pohárové závody Clio Cup, Twingo Cup a Cruze Cup. Michal Makeš doufá, že bude pokračovat ve vítězné vlně v Clio Cupu, o upevnění prvního místa v průběžném hodnocení Twingo Cupu se pokusí Mark Škulj. Nicméně nebude to mít jednoduché, na závody je přihlášena dvacítka těchto malých pohárových vozů.

V sobotní podvečer se rovněž uskuteční tradiční hodinový vytrvalostní závod, v němž budou vidění sportovní i cestovní vozy.

Automotodrom Grobnik je typickým představitelem okruhů ze staré školy. Byl otevřen před 41 lety a vznikl jako náhrada za nedaleký městský okruh Opatija, kde se závodilo v letech 1931 až 1977. V roce 2018 přivítal Grobnik vůbec poprvé v historii ESET V4 Cup. Okruh předtím prodělal rekonstrukci a kromě nového asfaltového povrchu došlo i na výměnu obrubníků, čímž se částečně změnil i jeho charakter a ideální stopa. Přesně 4168 metrů dlouhá trať s patnácti zatáčkami byla pro všechny jezdce novou výzvou. Ukázalo se, že úpravami se časy na kolo snížily a novým držitelem traťového rekordu se v rámci víkendu Paolo Brajnik s Dallarou F308, který více než čtyřkilometrový okruh zajel v čase 1:19.577.

Startovní listiny:
GT, TC 3.5, D5
TCR
Formula
TWC
Twingo Cup
Endurance