Další jezdec míří do F4, Zénó Kovács se těší na svůj debut

Další jezdec míří do F4, Zénó Kovács se těší na svůj debut

Zájem o šampionát ACCR Formule 4 roste. Maďarský závodník Zéno Kovács je dalším potvrzeným závodníkem této formulové série. Na motokárového jezdce tak letos čeká obrovská výzva.

Devatenáctiletý Zénó Kovács má za sebou několik let motokárového závodění. Od roku 2017 působil na mezinárodním motokárovém poli v sériích Euro Trophy a CEE. Rovněž závodil v turnaji WSK KZ2 a prokázal, že rychlostně stačí na nejlepší piloty Evropy. Několikrát se mu podařilo skončit mezi prvními třemi.

„Vstupem do formule 4 se naplnil můj sen, protože motorsport s velkými auty je má veliká láska. Důvodem, proč jsem se rozhodl pro ACCR F4 byla nabídka od Gregora Zsiga v juniorském programu jeho týmu Racing Trevor. Tím bych mu chtěl velmi poděkovat za příležitost,“ řekl Kovács.

V nadcházejících sezonách by se pro Kovácse měla naskytnout i příležitost závodit ve sportovních vozech – stále v rámci týmu Racing Trevor.

„Chci se stát profesionálním jezdcem s automobily GT a později to dotáhnout až do 24h Le Mans,“ netají Kovács své cíle. V prvé řadě se ale bude muset soustředit na formuli 4, do které vstupuje z motokárové prostředí.

„Myslím, že největší výzvou bude sžít se s kompletně odlišným autem a popasovat se se zkušenými soupeři. Rád bych absolvoval všechny závody letošní sezony a mým cílem je skončit mezi prvními třemi v šampionátu – a samozřejmě se učit, posunovat se a získávat zkušenosti, aby týmu potvrdil, že důvěra, kterou do mě vložil, byla správná,“ dodal na závěr Zénó Kovács.