Clio Cupu Bohemia dominuje Sandström

Clio Cupu Bohemia dominuje Sandström

Filip Sandström ovládl v Clio Cupu Bohemia všechny dosavadní čtyři závody. V čele průběžného pořadí vede již o 49 bodů.

Pro Filipa Sandströma se letos jedná v Clio Cupu Bohemia o premiérovou sezonu. A ta mu zatím vychází na výbornou. Švéd totiž zvítězil ve všech dosavadních závodech. Ovládl jak oba závody na Hungaroringu, tak obě jízdy na Slovakiaringu. V šampionátu vede pilot stáje Carpek Service již o 49 bodů a je tak na nejlepší cestě k tomu, aby vystřídal na trůnu pro šampiona svého týmového šéfa Tomáše Pekaře, který zvítězil loni.

Sezona je ale ještě dlouhá a určitě nemůžeme očekávat, že se soupeři budou snažit Sandströmovi cestu k titulu usnadnit. Jedním z těch, kteří se nebudou chtít vzdát bez boje, je jistě Sandströmův krajan a současně týmový kolega Erik Bertilsson. Ten v prvních čtyřech závodech dosáhl na celkem tři pódiová umístění a celkově je s 58 body druhý.

Počítat ale musíme také s dalším jezdcem týmu Carpek Service – Richardem Meixnerem. Ten sice na své první pódiové umístění stále čeká, díky vyrovnaným výkonům v prvních čtyřech závodech mu ale patří se 40 body celková třetí příčka.

Richard Meixner letos ukazuje další výkonnostní vzestup. Foto: Petr Frýba

Kromě jezdců stáje Carpek Service ale můžeme očekávat ve zbývajících závodech na předních příčkách také dvojici týmu Z.S.P Motorsport Kft – Leventeho Losonczyho a Balinta Hatvaniho. Losonczy sice letos už dva závody nedokončil, ve zbylých dvou ale bral stříbrnou příčku. Celkově je čtvrtý. Hatvaniho jsme zatím viděli pouze na Slovakiaringu. V prvním závodě skončil třetí poté, co dlouho bojoval o vítězství se Sandströmem. Ve druhé jízdě dojel na druhé pozici. V šampionátu mu patří pátá příčka.

Také Miha Primožič nebo člen projektu ESET Race Star Mark Mramor ale v minulosti ukázali, že mohou v tomto šampionátu bojovat na špici. Primožič je po prvních dvou podnicích celkově šestý. Mramora trápila jak na Hungaroringu, tak na Slovakiaringu smůla a zatím je třináctý. Zapomínat ale nelze ani na celkově devátého Yuusa Panttilu. Fin je sice v šampionátu nováčkem, může se ale spoléhat na podporu loňských šampionů a současných lídrů z Carpek Service.

 

Mark Mramor určitě nebude chtít zůstat na 13. příčce průběžného pořadí. Foto: Petr Frýba

Úvodní foto: Petr Frýba