Clio Cup zaměřuje pozornost na pátou generaci, v sezoně 2024 bude několik novinek

Clio Cup zaměřuje pozornost na pátou generaci, v sezoně 2024 bude několik novinek

Několik změn je připraveno v nadcházejícím ročníku Clio Cupu, jenž viditelně rozdělí skupiny vozů páté a čtvrté generace. Rovněž došlo na úpravy v délce tréninků a kvalifikací.

Loňský Clio Cup nabídl relativně vyrovnaný počet vozů páté a čtvrté generace, což působilo chaoticky vzhledem k tomu, že starší čtvrtá generace je výkonnější než ta nynější. Některé souboje na trati mezi oběma generacemi tak ve skutečnosti nebyly o pozice.

Od roku 2024 bude startovní rošt rozdělen do dvou skupin. Pátá generace vozů Clio se postaví do přední části, čtvrtá generace bude startovat až za nimi. Rovněž bude do Clií IV přidáváno závaží, aby se jejich výkonnostní výhoda snížila.

Promotér série Josef Křenek učinil toto rozhodnutí v souvislosti s bezpečností. Rozdílné výkony vozů způsobovaly nebezpečné situace během úvodních kol, zejména pak v první zatáčce.

K dalším novinkám pro rok 2024 patří zkrácení kvalifikace z 25 minut na 20. Těch pět minut pak bude přičteno k tréninkům, jejichž délka se rozroste z 25 minut na 30.

Šampion Clio Cupu mimo jiné obdrží cenu v podobě startovného na následující sezonu v TCR Eastern Europe.

Kalendář se skládá ze šesti podniků. Nový Balaton Park v Maďarsku bude hostit úvodní závody v dubnu, následovat bude Red Bull Ring v květnu, poté Hungaroring. Čtvrtým podnikem sezony bude Autodrom Most, poté Slovakia Ring a finále sezony se odehraje v Brně v září. Vedle Clio Cupu obohatí většinu závodních víkendů i ESET Cup, TCR Eastern Europe, F4 CEZ a Twingo Cup.

Další novinkou v rámci Clio Cupu je spuštění webu cliocup-bohemia.com, kde najdete veškeré podstatné informace a články.

Detailní informace o Clio Cupu a sezoně 2024 najdete v oficiální prezentaci (LINK)

Přihlášku do sezony můžete vyplnit online ZDE

Kalendář
27.–28. 04. – Balaton Park
18.–19. 05. – Red Bull Ring
15.–16. 06. – Hungaroring
03.–04. 08. – Most
24.–25. 08. – Slovakia Ring
07.–08. 09. – Brno