Clio Cup je ideální školou i šancí na vstup do vyšší kategorie

Clio Cup je ideální školou i šancí na vstup do vyšší kategorie

„Clio Cup si upevnil svou pozici v ESET Cup Series a stává se jeho pevnou součástí,“ říká promotér Josef Křenek, který vidí v Clio Cupu ideální vstupní kategorii pro motokárové i začínající závodníky. Minulé ročníky a pohyb jezdců do vyšších kategorií je toho důkazem. Navíc letošní šampion Clio Cupu získá startovné v TCR Eastern Europe pro rok 2023.

„Řada současných závodníků TCR přichází právě z Clio Cupu, je to výborná škola a nezbytná průprava pro další závodnický růst. Své místo zde ale naleznou i zkušení jezdci,“ vysvětluje Křenek jezdeckou rozmanitost startovního pole.

Clio Cup je dostupnou sérií pro každého. Poměr výkonu a nákladů na provoz vozů umožňuje vysoké sportovní vyžití za přiměřenou cenu. Celkové náklady na závodní víkend se pohybují kolem 6000 eur – podobně jako v motokárách.

V letošní sezoně se účastnici a v neposlední řadě diváci mohou dočkat řady novinek. Pátá generace pohárového Clia, které Renault Sport představil v loňském roce, je očekávána i v ESET Cupu, resp. Clio Cupu. „Jedná se o ideální vůz pro náš region. Má relativně nízkou pořizovací cenu 43 900 eur, nízké provozní náklady a spolehlivost. To je přesně to, co se od dobrých pohárových vozů očekává. Vozům Clio Cup V patří zajisté budoucnost, a to nejenom v našem regionu,“ říká Josef Křenek a dál pokračuje:

„V Clio Cupu máme nového dodavatele pneumatik – firmu Michelin. Hlavním důvodem této změny je účast některých z našich týmu v Clio Cup Europe, kde se již pneumatiky Michelin používají. Sjednocení dodavatele jim tak usnadní účast v obou seriálech. Cena za pneumatiku je podobná jako v loňském roce a nemění se ani počet předepsaných značených pneumatik,“ dodává Křenek.

Navzdory obecnému zvyšování nákladů zůstává výše startovného na celou sezonu stejná. Cena je 4000 eur při registraci do 28. 2., nezávisle na tom, zda se jedná o vůz Clio Cup IV nebo Clio Cup V.

Již v úvodu avizovanou novinkou je i startovné v TCR Eastern Europe 2023 pro letošního celkového vítěze Clio Cupu. Kdo jím ale bude, lze před sezonou těžko odhadovat. Dokud neodstartuje první závodní víkend, papírovým favoritem může být každý přihlášený.