Chorvatská vytrvalost pod taktovkou Zsiga s Waszkem

Chorvatská vytrvalost pod taktovkou Zsiga s Waszkem

Gregor Zsigo a Dennis Waszek ovládli v Grobniku vytrvalostní závod. Druzí dojeli Jacek Zielonka s Jakubem Litwinem, kteří vyhráli třídu LMP, a na třetí příčce se umístil vítěz GTC Tomáš Miniberger. V GT4 triumfovali Matěj Pavlíček s Erikem Janišem a v Clio Cupu Yasmeen Kolocová.

Jak už bývá tradicí, sobotní program uzavřel v Grobniku hodinový vytrvalostní závod. Pro něj si vybojovali v kvalifikaci pole position Jacek Zielonka a Jakub Litwin ze stáje Psofix. V závodě to ale byli Gregor Zsigo a Dennis Waszek, kdo dominoval. Posádka stáje Trevor Racing měla v cíli náskok 13,266 tisícin sekundy.

Zielonka s Litwinem se museli spokojit se druhou příčkou. V rámci hodnocení třídy LMP se ale mohli radovat z vítězství. Na celkové stupně vítězů vystoupil také třetí Tomáš Miniberger. Pilot stáje RTR Projects současně dosáhl na prvenství v rámci GTC. V GTC doplnili Tomáše Minibergera na stupních vítězů Petr Brecka s Karlem Neffem, kteří dojeli na druhém místě. Dvojice obsadila druhou příčku také v GT3. Třetí skončil v GT3 Bódis Kálmán.

Stáj RTR Projects se kromě třídy GTC radovala z vítězství také v GT4. Tam si již pro třetí letošní triumf dojeli Matěj Pavlíček s Erikem Janišem. Posádka Buggyry ve složení David Vršecký a Aliyyah Kolocová skončila na druhé příčce. Třetí místo obsadili Grega Šimunovič s Mathiasem Lodim. V kategorii Clio Cup triumfovala Yasmeen Kolocová.

Úvodní foto: Petr Frýba