Chci vyhrát nebo alespoň potrápit soupeře, říká Milota před návratem

Chci vyhrát nebo alespoň potrápit soupeře, říká Milota před návratem

Libor Milota se tento víkend vrací do našeho šampionátu. Český závodník nastoupí v kategorii GT3, kde v minulosti patřil k největším favoritům, s vozem Mercedes-AMG GT3 stáje Autocentrum Bratislava. A jeho ambice jsou ty nejvyšší.

Tento víkend se vracíte do našeho šampionátu. Nastoupíte tradičně s vozem Mercedes-AMG GT3, a to jak ve sprintech, tak ve vytrvalosti. Budete hájit barvy stáje Autocentrum Bratislava. Jaké budou vaše ambice?

Ruda Machánek, jeho auto, Autocentrum Bratislava a ani já nejsme v gétéčkách žádnými nováčky. Nechci, aby to znělo neskromně, ale ambice máme samozřejmě ty nejvyšší a chtěli bychom vyhrát. A když už bychom nevyhráli, chtěli bychom alespoň trochu potrápit soupeře. To jsou naše očekávání.

S Rudou Machánkem se znám už delší čas. Minulý týden jsme byli na Slovakiaringu testovat při závodě Histo Cupu. Ruda se za námi zastavil, slovo dalo slovo a domluvili jsme se na tom, že bychom si zkusili vzájemně pomoct. Věřím, že Rudovi mám co nabídnout a že mu můžu s jeho autem pomoct. To platí i naopak. Myslím si, že je to oboustranně zajímavé. Já udělám vše pro to, aby byl celý tým spokojený a abychom dosáhli pěkného výsledku.

Ve startovní listině kategorie GT3 ale najdeme také Marcina Jedlinského ze stáje Olimp Racing nebo Davida Vršeckého a Aliyyah Kolocovou ze stáje Buggyra Zero Mileage Racing. Nebude to tedy snadné. Myslíte, že právě tito závodníci budou pro vás největšími soupeři?

Přistupuji s pokorou a respektem ke každému svému soupeři. S tím, co jste uvedl, souhlasím, jsou to naši soupeři, ale určitě tu budou i další rychlí jezdci, například Gregor Zsigo nebo Petr Kačírek. Myslím si, že o konkurenci bude postaráno a určitě to bude dobré.

Marcin Jedlinski z Olimpu je ale pro nás dobrá meta a kdyby se nám ho podařilo porazit, tak by to bylo fajn. To samé ale platí například i o Davidu Vršeckém z Buggyry. Takže určitě ano, ale soupeře si nevybírám a mám respekt ke každému soupeři, který bude stát na startovním roštu.

Jaký je váš názor na náš šampionát a na kategorii GT3?

Myslím si, že lidé, kteří na tom pracují, se snaží odvést kus dobré práce, například ohledně dodržování pravidel GT3. To platí pro Josefa Křenka, Gregora Zsiga, ale i pro všechny komisaře. Je to prostředí, za které jsem rád. V tomto seriálu se dá slušně závodit. Za mě to je solidní šampionát na úrovni. Těším se, až se do něj vrátím.

Libor Milota si u nás zazávodil naposledy loni v Grobniku.

Máte kromě Slovakiaringu v plánu i nějaké jiné starty?

Uvidíme, jak to bude na Slovakiaringu. Na ten jsem teď zaměřený. Uvidíme, jak se to povede na všech stranách. Od toho se odrazíme dál. Startům v dalších závodech se vůbec nebráním, stojím o každý dobrý závod. Nezáleží na tom, jestli pojedu ve svém autě nebo v autě někoho jiného. Nemám teď ale ambice něco slibovat nebo prorokovat. Soustředíme se na Slovakiaring.

Úvodní foto: Libor Milota